بازی ویدئویی

سانتا مونیکا روی پروژه بزرگ بعدی خود کار می‌کند

سانتا مونیکا سونی به تازگی آگهی استخدام جدیدی منتشر کرده که بر اساس آن، این استودیوی نامدار آمریکایی به دنبال جذب یک طراح هنری برای تکمیل تیم توسعه‌دهنده خود و فعالیت روی پروژه بزرگ بعدی است.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که پیروزی بی‌چون و چرای سونی را در نسل هشتم رقم زد، انتشار بازی‌های انحصاری ارزشمند و متنوع برای پلی‌استیشن 4 بود. عناوینی که یکی پس از دیگری راهی بازار شدند و به لطف گیم‌پلی‌های مهیج و گاها داستان‌های درگیرکننده، لحظات سرگرم‌کننده و مفرحی را برای بازیکنان به ارمغان آوردند. در این میان، سانتا مونیکا از جمله استودیوهای فرست پارتی سونی به شمار می‌رود که در این موفقیت نقش مهمی را ایفا کرده؛ این استودیو برای اولین بار با خلق سری خدای جنگ نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت و چند سال پیش نیز با عرضه‌ی جدیدترین بازی مجموعه، شهرت خود را دو چندان کرد.

این استودیوی آمریکایی در حال حاضر روی ساخت بازی مورد انتظار God of War: Ragnarok مشغول به کار است. اثری که در واقع دنباله‌ی ماجراجویی کریتوس و آرترئوس در سرزمین اساطیر نورس بوده و شماری از هواداران بی‌صبرانه منتظر تجربه‌ی آن هستند. این عنوان هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار ندارد و و تیم سازنده در سکوت خبری مراحل توسعه‌ی آن را پیش می‌برد. با این حال، به نظر می‌رسد که گاد آو وار رگناروک تنها پروژه‌ی سانتا مونیکا نیست و این استودیوی به طور همزمان روی یک پروژه‌ی معرفی نشده و بزرگ فعالیت می‌کند.

به بیان دقیق‌تر، ساعاتی پیش آگهی استخدام جدیدی از سوی سانتا مونیکا منتشر شد که بر اساس آن، گویا این استودیو به یک طراح هنری تمام وقت برای فعالیت روی یک پروژه جدید و معرفی نشده نیاز دارد. گفته شده که فرد متقاصی به عنوان طراح و مدیر بخش‌های هنری به تیم سازنده پروژه‌ی جدید در استودیوی سانتا مونیکا ملحق می‌شود. در حال حاضر اطلاعات چندان زیادی در خصوص این آگهی و همچنین بازی بعدی استودیوی مذکور در دسترس نیست و سانتا مونیکا هیچ اشاره‌ای به نام این پروژه نکرده است.

با این حال، باید در نظر داشت که رافائل گراستی هم اکنون به عنوان طراح هنری در ساخت بازی گاد آو وار رگناروک کار می‌کند. از این رو، فرصت‌های شغلی جدید سانتا مونیکا ارتباطی با بازی جدید خدای جنگ ندارد. از طرفی، این استودیو مدعی است که فرد متقضی روی یک پروژه‌ی معرفی نشده و بزرگ فعالیت می‌کند. با توجه به اینکه بازی بعدی خدای جنگ به طور رسمی معرفی شده، با قاطعیت می‌توان گفت سانتا مونیکا به دنبال یک طراح هنری برای یک بازی کاملا جدید است.

این اولین باری نیست که سانتا مونیکا برای تکمیل تیم توسعه‌دهنده خود، تعدادی از فعالان عرصه‌ی صنعت بازی‌های ویدیویی را به استخدام خود در می‌آورد. اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که این استودیو در اواخر اسفند ماه سال گذشته آگهی استخدام جدیدی برای جذب نویسنده ارشد منتشر کرده بود. در آن زمان، تحلیل‌گران بر این باور بودند که این آگهی استخدام به احتمال قوی ارتباطی با پروژه‌ God of War Ragnarok ندارد، چرا که این عنوان فاصله‌ی زیادی با انتشار ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا