بازی ویدئویی

سازندگان Astro Bot در حال ساخت یک بازی موبایل هستند

شواهد امر گویای این موضوع است که سازندگان Astro Bot در حال حاضر به دنبال ساخت یک بازی جدید موبایل با همکاری یک استودیو خارجی هستند.

چند سالی است که به لطف پیشرفت‌های چشمگیر صنعت تکنولوژی، بازار بازی‌های موبایل حسابی داغ شده و میلیون‌ها و چه بسا میلیاردها نفر در اقصی نقاط جهان با گوشی‌های همراه خود به تجربه بازی‌های مختلفی می‌پردازند. به همین خاطر، شرکت‌های بزرگ ناشر از جمله اکتیویژن و یوبیسافت طی چند سال اخیر روی بخش توسعه بازی‌های موبایل سرمایه‌گذاری هنگفتی کرده‌اند.

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی نیز از این غافله عقب نمانده و پیش‌تر اعلام کرده بود که به طور جدی به بازار بازی‌های موبایل وارد می‌شود و فعالیت‌های خود در این حوزه را گسترش می‌دهد. در همین راستا، به نظر می‌رسد که ژاپنی‌ها در سکوت خبری و به دور از رسانه‌ها، با همکاری شرکا و استودیوهای زیرمجموعه خود ساخت بازی‌های موبایل را آغاز کرده‌اند.

به بیان دقیق‌تر،  استودیوی تیم آسوبی، سازنده بازی‌های Astro Bot Rescue Mission و Astro’s Playroom، مدتی پیش فهرست فرصت‌های شغلی جدید خود را منتشر کرد که در آن از یک تولیدکننده بازی‌های موبایل دعوت به عمل می‌آورد. در بخش توضیحات این آگهی استخدام نوشته شده که فرد متقضی باید در حوزه تولید‌ بازی‌های موبایل تجربه کافی را داشته باشد تا پروسه توسعه یک بازی جدید را از ابتدا تا انتها با همکاری یک استودیوی خارجی مدیریت کند.

نکته مهم این است که ظاهرا تیم آسوبی هنوز شریک خود برای توسعه این بازی موبایل را انتخاب نکرده و در آگهی استخدام خود به صراحت اشاره شده که آن‌ها به دنبال یک همکار مناسب برای پروژه نیز هستند. البته، با توجه به توضیحات این فرصت شغلی، به نظر می‌رسد که آن‌ها هنوز به طور جدی روند ساخت بازی را شروع نکرده‌اند و همچنان به دنبال تکمیل نیرو و ایده‌پردازی برای پروژه هستند.

دقت داشته باشید که تیم آسوبی و بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی هنوز از این پروژه پرده برنداشتند. با این حال، ممکن است که این استودیو ساخت یک بازی موبایل از سری Astro را در دستور کار خود قرار داده است. البته، شرکت سونی واکنشی از خود در قبال این موضوع نشان نداده و طبق معمول باید منتظر انتشار خبرهای موثق از سوی شرکت ناشر یا تیم سازنده بمانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا