بازی ویدئویی

ساخت دستگاه استریم ایکس باکس متوقف شد

بر اساس اظهارات اخیر فیل اسپنسر، ظاهرا ساخت دستگاه استریم ایکس باکس به خاطر هزینه‌های زیاد از اولویت مایکروسافت خارج شده است.

بعد از شکست تلخ مایکروسافت در نسل هشتم، رویکرد این شرکت در صنعت بازی‌های ویدیویی دستخوش تغییرات زیادی شد. در واقع، برخلاف شرکت سونی، ردموندی‌ها به‌جای کنسول‌های ایکس باکس، روی ارائه خدمات جدید و متنوع تمرکز کردند. در همین راستا، در ابتدا سرویس اشتراکی گیم پس آغاز به کار کرد و سپس با راه‌اندازی سرویس ابری ایکس باکس، مایکروسافت ساخت یک دستگاه جدید برای استریم بازی‌ها را در دستور کار خود قرار داد.

اگر اخبار بازی‌ها را دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که مایکروسافت در سال گذشته از این دستگاه با نام رمزی Keystone پرده برداشت. به لطف این سخت‌افزار بازیکنان می‌توانند تمامی بازی‌های ایکس باکس را بدون نیاز به کنسول، روی هر تلویزیون یا صفحه نمایشی اجرا و تجربه کنند.

از زمان رونمایی اولیه از این محصول، حدس و گمان‌های متعددی درباره شکل ظاهری، قیمت و تاریخ عرضه آن مطرح شد. با این وجود، ردموندی‌ها پیش‌تر اعلام کردند که این دستگاه هنوز در مرحله ساخت ابتدایی خود قرار دارد. بر این اساس، به نظر می‌رسید که کی استون به این زودی‌ها روانه بازار نخواهد شد.

در همین راستا، ساعاتی پیش آقای فیل اسپنسر، رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت، در گفت‌وگویی اعلام کرد که طراحی و توسعه دستگاه استریم ایکس باکس به اتمام رسیده و چه بسا تعدادی از کارمندان ارشد نیز این محصول را برای بررسی در اختیار دارند. با این حال، گویا هزینه‌های تولید آن مطابق با انتظارهای مایکروسافت نبوده و عرضه آن با قیمت فعلی هرگز منطقی نخواهد بود.

به بیان دقیق‌تر، در حالی که مایکروسافت برای ساخت دستگاه استریم خود از سخت‌افزارهای داخلی استفاده کرده، اما هزینه تولید آن فراتر از تصورها بوده است؛ به طوری که قیمت تمام‌شده آن تفاوت زیادی با کنسول ارزان‌قیمت ایکس باکس سری اس ندارد. بر این اساس، ساخت دستگاه استریم به طور موقت از اولویت‌های مایکروسافت خارج شده و تیم توسعه‌دهنده در حال حاضر روی ارائه خدمات بهتر برای استریم در تلویزیون‌ها تمرکز کرده است.

فیل اسپنسر در این زمینه توضیح می‌دهد:

کنسولی که ما ساخته‌ایم و مردم آن را دیده‌اند، کی‌استون، زمانی که ما آن را با استفاده از سخت‌افزاری که در اختیار داشتیم ساختیم، گران‌تر از چیزی بود که می‌خواستیم. به همین خاطر، ما تصمیم گرفتیم تا در حال حاضر روی ارائه خدمات برای استریم در تلویزیون‌های هوشمند تمرکز کنیم. البته، ما هنوز هم برای ساخت و عرضه کی‌استون با قیمت مناسب تلاش می‌کنیم. با این حال، ایکس باکس سری اس با قیمت ۲۹۹ دلار قابل خریداری است و اگر قیمت آن در تعطیلات پیش‌رو کمی افزایش پیدا کند، طبیعتا ایکس باکس سری ایکس گزینه بهتری خواهد بود. من فکر می‌کنم برای اینکه خرید یک دستگاه مخصوص استریم منطقی باشد، باید قیمت مناسب و کمتری از ایکس باکس سری اس داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا