بازی ویدئویی

ساخت بازی Perfect Dark به خوبی پیش می‌رود

بر اساس بیانیه اخیر استودیو کریستال داینامیکس، علی‌رغم تمامی مشکلات و دردسرها،  روند ساخت بازی Perfect Dark به خوبی در حال پیشرفت است.

استودیوی ریر در سال ۲۰۰۰ میلادی یک بازی شوتر و اکشن به نام پرفکت دارک روانه بازار کرد که حسابی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفت. با این حال، هرگز خبری از ساخت دنباله بازی نشد و این عنوان در طول دو دهه اخیر به کلی به فراموش سپرده شده بود؛ تا اینکه استودیوی تازه تاسیس مایکروسافت به نام The Initiative با همکاری کریستال داینامیکس ساخت ریبوت مجموعه در دستور کار خود قرار داد.

این عنوان برای نخستین بار در جریان مراسم گیم اواردز ۲۰۲۰ به نمایش گذاشته شد که البته تا به امروز جزئیات زیادی از آن ارائه نشده و روند ساخت آن در سکوت خبری سپری می‌شود. در همین راستا، اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که مدتی پیش تعدادی از اعضای کلیدی پروژه نظیر طراح ارشد و کارگردان بازی به خاطر اختلاف نظرها و سیستم مدیریتی، استودیوی اینیشتیو را برای همیشه ترک کردند.

در پی اتفاق‌ها، بسیاری از هواداران ریبوت پرفکت دارک از وضعیت پروژه نگران شدند و چه بسا هر از چند گاهی شایعه‌هایی مبنی بر لغو ساخت بازی نیز به گوش می‌رسید. در همین حین، ساعاتی پیش فیل راجرز، مدیرعامل استودیو کریستال داینامیکس، در جریان جلسه ارائه گزارش مالی سه ماهه اخیر شرکت امبریسر گروپ اعلام کرد که با وجود تمامی شایعه‌ها، پروسه ساخت ریبوت Perfect Dark بسیار عالی پیش می‌رود.

فیل راجرز در این زمینه توضیح می‌دهد:

ما در حال حاضر روی ساخت بازی ماندگار پرفکت دارک فعالیت می‌کنیم و روند توسعه این پروژه بسیار خوب پیش می‌رود. نحوه برخورد تیم داخلی ما با این فرصت که نوع جدیدی از کار ما برشمرده می‌شود، بسیار امیدوارکننده است. اگر به چشم‌انداز این کار نگاه کنیم، همکاری ما با استودیوها و شرکت‌ها در اقصی نقاط جهان یک امر عادی به نظر خواهد رسید. بدین ترتیب، تماشای همکاری اعضای دو تیم اینیشتیو و کریستال داینامیکس با یکدیگر بسیار عالی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا