بازی ویدئویی

ساخت بازی Fable با مشکلات زیادی روبه‌رو شده است!

شواهد امر گویای این موضوع است که روند ساخت بازی جدید Fable با مشکلات زیادی روبه‌رو شده است.

در حال حاضر چیزی بیش از ده سال از انتشار جدیدترین بازی فرنچایز تحت عنوان Fable 3 می‌گذرد. این مجموعه پرطرفدار در طول نسل هشتم به کلی غایب بود؛ تا اینکه مدتی قبل شرکت مایکروسافت از توسعه بازی جدید سری فیبل توسط استودیوی پلی‌گراند گیمز، خالق مجموعه فورتزا هورایزن، خبر داد.

تا به امروز جزئیات چندان زیادی از این عنوان مورد انتظار به اشتراک گذاشته نشده و ظاهرا تیم سازنده در سکوت خبری و به دور از رسانه‌ها مشغول توسعه آن هستند. با این وجود، در گذشته تعدادی از اینسایدرها اعلام کردند که پروسه ساخت بازی با مشکلات زیادی روبه‌رو شده و به خاطر اختلاف نظرهای مدیران، تولید بازی به کلی مختل شده است.

در حالی که استودیوی پلی‌گراند گیمز تمامی این شایعه‌ها را بی‌اساس خواند، اما به تازگی جز کوردن، خبرنگار رسانه معروف ویندوز سنترال، در گزارشی اعلام کرد که سازندگان در فرآیند تولید بازی با مشکل متعددی مواجه شده‌اند. یکی از مهم‌ترین دلایل این اتفاق، ارتباط مایکروسافت با توسعه‌دهندگان خارجی است که این موضوع باب میل سازندگان داخلی نبوده و باعث شده تا تعدادی از افراد کلیدی پروژه با ردموندی‌ها خداحافظی کنند.

علاوه بر این، گویا اصرار مایکروسافت به استفاده از موتورهای داخلی برای توسعه بازی‌های انحصاری ایکس باکس نیز دردسرساز شده است. به عبارت دیگر، ردموندی‌ها اصرار بر این دارند که عناوین فرست پارتی باید توسط موتورهای داخلی توسعه یابند و نباید از موتورهای خارجی از جمله آنریل انجین استفاده کرد.

این در حالی است که توسعه‌دهندگان خارجی بیشتر با موتورهای سازنده عامیانه آشنا هستند و اطلاعات چندان زیادی از ویژگی‌های موتورهای داخلی مایکروسافت ندارند. به همین خاطر، آن‌ها در حین توسعه بازی با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شوند که این مورد نیز برنامه زمان‌بندی تولید بازی را برهم زده و در نهایت منجر به تاخیر در عرضه آن می‌شود.

نکته جالب اینجا است که جز کوردن در اواخر خرداد ماه امسال گفته بود که روند ساخت بازی جدید فیبل به خوبی پیش می‌رود و تمام شایعه‌های منتشر شده در این خصوص صحت ندارند. با این حال، گویا در طول چند ماه اخیر این مشکلات به اوج خود رسیده و استودیوی پلی‌گراند گیمز به خوبی قادر به توسعه بازی نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا