بازی ویدئویی

ریمیک Silent Hill 2 مراحل پایانی ساخت خود را سپری می‌کند

شواهد امر گویای این موضوع است که روند ساخت ریمیک بازی Silent Hill 2 به‌زودی به پایان می‌رسد.

اولین بازی از سری سایلنت هیل برای نخستین بار در سال ۱۹۹۹ میلادی روانه بازار شد؛ اثری که به لطف گیم‌پلی دلهره‌آور و ترسناک خود حسابی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفت و به دنبال آن، قسمت بعدی مجموعه بعد از سه سال از راه رسید. این بازی نیز مشابه نسخه اول تحسین منتقدها را برانگیخت و علی‌رغم گذشت دو دهه از عرضه آن، همچنان به عنوان یکی از بهترین آثار سبک ترس و وحشت شناخته می‌شود.

با این وجود، بعد از جدایی هیدئو کوجیما از کونامی، هواداران حسابی از آینده و سرنوشت سری سایلنت هیل نگران شدند؛ به طوری که گویا این فرنچایز به آخر خط رسیده بود. هرچند، در طول این مدت گزارش‌های ضد و نقیضی درباره ساخت نسخه ریمیک و حتی بازی جدید مجموعه به گوش می‌رسد که در نهایت شرکت کونامی در روزهای گذشته با برگزاری یک شوکیس، به طور رسمی از ریمیک بازی Silent Hill 2 پرده برداشت.

این نسخه در حال حاضر مراحل ساخت و توسعه خود را در استودیوی بلوبر تیم، خالق آثار ارزشمندی نظیر Layer of Fear و The Medium، طی می‌کند و با استناد بر اعلام شرکت ناشر، به طور انحصاری زمانی برای کنسول پلی استیشن 5 و همچنین پلتفرم رایانه شخصی منتشر خواهد شد. البته، این بازی هنوز تاریخی برای عرضه ندارد.

حال در تازه‌ترین خبرها، به نظر می‌رسد که زمان چندان زیادی تا اتمام پروسه ساخت ریمیک Silent Hill 2 باقی نمانده و این عنوان زودتر از آنچه که فکرش را می‌کنید، عرضه خواهد شد. به بیان دقیق‌تر، ساعاتی پیش یکی از کاربران شبکه توییتر به نام Mr_Rebs در پیامی اعلام کرد که استودیو بلوبر تیم از سال ۲۰۱۹ میلادی فرآیند توسعه بازی را آغاز کرده بود و این اثر در حال حاضر مراحل ساخت پایانی خود را سپری می‌کند.

طبق ادعای این کاربر، ظاهرا شرکت کونامی مسئول تعیین تاریخ عرضه دقیق بازی است و استودیوی بلوبر تیم هیچ نقشی در تعیین این تاریخ ندارد. از طرفی، گزارش‌ها نشان می‌دهد که بودجه توسعه ریمیک بازی سایلنت هیل ۲ به طور تمام و کمال از سوی شرکت کونامی تامین شده و هیچ کمپانی دیگری در پروسه توسعه و بازاریابی آن نقشی نداشته است. بر این اساس، انتظار می‌رود که این ریمیک نهایتا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ میلادی منتشر شود.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا