بازی ویدئویی

ریمیک بازی The Witcher رسما معرفی شد

استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) به تازگی رسما از ریمیک بازی The Witcher رونمایی کرده است که با استفاده از موتور Unreal Engine 5 در حال توسعه است.

در سال ۲۰۰۷ اولین نسخه از مجموعه بازی‌های پرطرفدار The Witcher توسط استودیوی سی‌دی پراجکت رد عرضه شد. این عنوان در آن سال به صورت انحصاری برای پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفت، اما سپس سازندگان آن در نوامبر ۲۰۰۸ از نسخه کنسولی آن با نام The Witcher: Rise of the White Wolf برای پلی‌استیشن ۳ و اکس‌باکس ۳۶۰ رونمایی کردند. این عنوان با استفاده از موتور DaVinci Engine از پایه برای کنسول‌ها در دست ساخت بود و همچنین شامل بهبودها و تغییرات زیادی نسبت به نسخه رایانه‌های شخصی می‌شد و بسیاری از مشکلاتی که در آن وجود داشت را حل می‌کرد. بازی The Witcher: Rise of the White Wolf قرار بود شامل یک رابط کاربری تازه، باس فایت‌های از نو طراحی شده، موسیقی‌های جدید، مدل‌های پرجزئیات‌تر و همچنین بهبود در طراحی شخصیت‌ها شود. همچنین سیستم مبارزات بازی نیز کاملا تغییر کرده بود و هوش مصنوعی بازی نیز با پیشرفت فوق‌العاده‌ای همراه بود.

این عنوان توسط استودیوی واید اسکرین گیمز (Widescreen Games) که در فرانسه قرار داشت، در حال توسعه بود و استودیوی سی‌دی پراجکت رد روی ساخت آن نظارت داشت. با اینحال واید اسکرین گیمز نمی‌توانست به موقع ساخت بازی را جلو ببرد و به همین دلیل سی‌دی پراجکت رد نیز تصمیم به دیرتر پرداخت کردن دستمزدهای این استودیو گرفت. نهایتا به دلیل وجود یکسری مشکلات و همچنین محدودیت‌های فنی و نداشت و این که بازی کیفیت مورد انتظار سی‌دی پراجکت رد را نداشت، نهایتا ساخت The Witcher: Rise of the White Wolf لغو شد.

مدتی پیش سی‌دی پراجکت رد از دنباله بازی Cyberpunk 2077 و چند نسخه جدید از مجموعه The Witcher رونمایی کرد که یکی از آن‌ها نسخه چهارم The Witcher بود، اثری که قرار است اولین نسخه از یک سه‌گانه جدید با محوریت این مجموعه باشد. در این چند وقت اخیر تعدادی اسپین‌آف از سری The Witcher منتشر شده‌اند، اما بسیاری از طرفداران خواهان یک نسخه جدید اصلی از این مجموعه بودند. تیم استودیوی سی‌دی پراجکت رد پس از پایان توسعه The Witcher 3: Wild Hunt و بسته‌های گسترش‌دهنده آن مستقیما به تیم توسعه Cyberpunk 2077 منتقل شدند و اکنون هم روی دی‌ال‌سی جدید آن کار می‌کنند، ولی به نظر می‌رسد که پس از پایان ساخت آن این تیم به مجموعه The Witcher بازخواهد گشت تا مراحل اصلی توسعه چهارمین نسخه آن را شروع کند.

حالا که مدتی از این رونمایی بزرگ و شگفت‌انگیز می‌گذرد، استودیوی سی‌دی پراجکت رد اطلاعات بیشتری را از یکی از بازی‌های در حال ساخت مجموعه The Witcher منتشر کرده و رسما تائید کرده که یکی از آن‌ها ریمیک بازی The Witcher است، این اطلاعیه از طریق وب‌سایت رسمی The Witcher منتشر شد. ریمیک بازی The Witcher توسط استودیوی لهستان فولز تئوری (Fool’s Theory) که از تعدادی از بازیسازان سابق سی‌دی پراجکت رد که در گذشته روی نسخه‌های قبلی The Witcher کار کرده‌اند، تشکیل شده و خود استودیوی سی‌دی پراجکت رد هم به عنوان ناظر در این پروژه همکاری دارد. از اینجایی که این استودیو مشغول توسعه حماسه‌های جدید The Witcher است، عجیب نیست که ساخت این ریمیک به یک استودیوی دیگر سپرده شود. در حال حاضر هیچ اطلاعات بیشتری مثل تاریخ انتشار با پلتفرم‌های مقصد این بازی وجود ندارد، اما می‌توان حدس زد که این عنوان برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۵، اکس‌باکس سری اس و اکس‌باکس سری اکس آماده شود. آدام بادوفسکی (Adam Badowski) درباره ریمیک بازی The Witcher می‌گوید:

The Witcher جایی که است همه چیز برای ما شروع شد، برای سی‌دی پراجکت رد. این اولین بازی ما بود و در آن زمان لحظه بزرگی برای ما. بازگشت به آن نقطه و بازسازی این بازی برای نسل بعدی بازیکنان که آن را تجربه کنند، به همان اندازه بزرگ است، اگه نگوییم بزرگتر. همکاری با استودیوی فولز تئوری در این پروژه به همان اندازه هیجان‌انگیز است، چون برخی از افراد آن قبلا در ساخت بازی‌های The Witcher حضور داشته‌اند. آن‌ها منبع اصلی را به خوبی می‌شناسند و می‌دانند که بازیکنان چقدر مشتاق دیدن این ریمیک بودند و می‌دانند که چگونه بازی‌های باورنکردنی و جاه‌طلبانه بسازند و اگرچه مدتی طول می‌کشد تا ما آماده شویم اطلاعات بیشتری درباره این بازی به اشتراک بگذاریم، اما می‌دانم که این اثر ارزش صبر کردن را دارد.

ریمیک بازی The Witcher با موتور Unreal Engine 5 ساخته می‌شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا