بازی ویدئویی

ریمستر سه گانه GTA چقدر فروش داشته است؟

شواهد امر گویای این موضوع است که علی‌رغم حواشی‌ها، فروش ریمستر سه گانه کلاسیک GTA به تازگی از مرز ۱۰ میلیون نسخه در سراسر جهان عبور کرده است.

سال‌ها بود که شایعه‌های مختلفی در رابطه با ریمستر عناوین قدیمی سری جی‌تی‌ای به گوش می‌رسید که در نهایت، شرکت راکستار گیمز در اواخر سال گذشته میلادی ریمستر سه گانه کلاسیک مجموعه را برای پلتفرم‌های راهی بازار کرد. برخلاف تصورها، بازی در زمان عرضه از نظر فنی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد و باگ‌ها و گلیچ‌های عجیب و غریب و صدالبته آزاردهنده حسابی تو ذوق بازیکنان خورده بود.

از این رو، این باندل نتوانست آن‌طور که باید و شاید انتظار هواداران را از محصول جدید راکستار گیمز برآورده کند و موج عظیمی از اعتراض‌ها به راه افتاد. مهم‌تر اینکه فارغ از ایرادات فنی، بازیکنان از گرافیک و جلوه‌های بصری این نسخه نیز ناراضی هستند. در واقع، اگرچه نمی‌توان یک سری پیشرفت‌های گرافیکی بازی را نادیده گرفت، اما به طور کلی کیفیت بافت‌ها به خصوص شخصیت‌ها چندان رضایت‌بخش نیست. البته، راکستار گیمز ضمن عذرخواهی از کاربران، وعده داده که به‌زودی تمام مشکلات را برطرف می‌کند.

با این حال، گزارش‌های منتشر شده از سوی شرکت تیک تو اینتراکتیو نشان می‌دهد که ریمستر سه گانه کلاسیک GTA از نظر تجاری نه تنها عملکرد ضعیفی نداشته، بلکه حتی فراتر از پیش‌بینی‌ها عمل کرده است. به بیان دقیق‌تر، چندی پیش جلسه‌ی ارائه‌ی گزارش مالی تیک تو اینتراکتیو با جمعی از مدیران و سرمایه‌گذاران ارشد برگزار شد که در جریان این نشست، آمار و ارقام جدیدی از فروش محصولات کمپانی در اختیار عموم قرار گرفت.

اگر خاطرتان باشد، درست پیش از انتشار ریمستر سه گانه کلاسیک جی‌تی‌ای، کمپانی مزبور اعلام کرده بود که فروش بازی GTA V به بیش از ۱۵۵ میلیون نسخه رسیده و این فرنچایز در مجموع چیزی در حدود ۳۵۵ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته است. حال در تازه‌ترین گزارش‌ها، فروش جی‌تی‌ای وی نزدیک به ۱۶۰ میلیون نسخه اعلام شده و ظاهرا تا به امروز بالغ بر ۳۷۰ میلیون نسخه از سری جی‌تی‌ای فروخته شده است.

با استناد بر این آمار و ارقام رسمی، فروش سری GTA طی سه ماه اخیر ۱۵ میلیون رشد داشته است که از این تعداد، ۵ میلیون نسخه به بازی جی‌تی‌ای وی تعلق دارد. بدین ترتیب، می‌توان ادعا کرد که فروش ریمستر سه گانه کلاسیک نزدیک به ۱۰ میلیون نسخه در سرتاسر دنیا بوده که بدون شک رقم بزرگ و قابل توجهی است. البته، دقت داشته باشید که تیک تو اینتراکتیو هنوز به طور رسمی آمار دقیق فروش این سه گانه را تایید نکرده و گزارش فروش جداگانه‌ای این باندل تا به امروز منتشر نشده است.

استراوس زلنیک، مدیرعامل شرکت تیک تو اینتراکتیو، پیش‌تر ادعا کرده بود که ریمستر سه گانه کلاسیک جی‌تی‌ای از همان ابتدا عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود به نمایش گذشته و از نظر تجاری به طرز چشمگیری فراتر از پیش‌بینی‌ها عمل کرده است. او در این زمینه توضیح می‌دهد:

ما یک سری مشکلات کیفی داریم. تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا به آن‌ها رسیدگی کنیم. ما به‌زودی به‌روزرسانی‌های بیشتری برای بازی منتشر می‌کنیم. احساس خیلی خوبی نسبت به عملکرد تجاری این عنوان داریم. به نظر من، همه ما در ابتدا از کیفیتی این سه گانه کلاسیک کمی ناامید شدیم. اما در حال حاضر بسیار خوشحال هستیم که اغلب چنین مسائلی به سرعت برطرف شدند. با این وجود، کارهای بیشتری وجود دارند که باید آن‌ها را به نحو احسن انجام دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا