بازی ویدئویی

رکورد دومین بازی محبوب استیم شکسته شد

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، تعداد بازیکنان همزمان اثر جدید شرکت آمازون گیمز یعنی Lost Ark به بیش از ۱.۳ میلیون نفر رسیده و این عنوان در حال حاضر به دومین بازی محبوب استیم تبدیل شده است.

بازی لاست آرک برای نخستین بار در سال ۲۰۱۹ میلادی توسط شرکت اسمایل‌گیت به طور انحصاری در کشور کره جنوبی برای پلتفرم رایانه‌ی شخصی منتشر شد. به دنبال استقبال عالی کره‌ای‌ها از این عنوان اکشن نقش آفرینی، طولی نکشید که شرکت مذکور همکاری خود با آمازون گیمز را آغاز کرد تا به واسطه‌ی آن‌ها، بازی پرطرفدار خود را در سراسر جهان عرضه کنند. از این رو، اثر مزبور در قالب نسخه‌ی دسترسی زودهنگام راهی استیم شد و بعد از مدتی به دست خریداران نسخه‌ی Founder’s Pack رسید.

حال، چند روزی از انتشار نسخه‌ی نهایی این عنوان در شبکه‌ی استیم می‌گذرد و آن‌طور که به نظر می‌رسد، استقبال پی‌سی بازها طی چند روز اخیر از بازی چندنفره لاست آرک شگفت‌انگیز بوده است. بر اساس گزارش‌های رسمی منتشر شده از سوی استیم، تعداد بازیکنان همزمان Lost Ark در ابتدا به یک میلیون نفر رسید و سپس با گذشت چند ساعت، این رقم از مرز ۱.۳ میلیون نفر عبور کرد. به بیان دقیق‌تر، بیشترین تعداد گیمرهای همزمان بازی برابر با یک میلیون و ۳۲۵ هزار و ۳۰۵ نفر اعلام شده است.

به لطف دستیابی به چنین جامعه‌ی بزرگی، لاست آرک هم اکنون لقب دومین بازی محبوب و پرطرفدار استیم در طول تاریخ را یدک می‌کشد. گفتنی است که اثر مزبور در حال حاضر از عناوین برجسته‌ای همچون Dota 2 و کانتر استرایک گلوبال آفنسیو پیشی گرفته و شواهد امر نشان می‌دهد که روند رو به رشد آن همچنان ادامه خواهد داشت. تعداد بازدیدکنندگان بازی در توییچ نیز به حد قابل توجهی افزایش یافته و ممکن است که طی ساعت‌ها و روزهای آینده، رکورد تعداد بازیکنان همزمان این عنوان مجدد شکسته شود.

فارغ از این دستاورد، لاست آرک پنجمین اثری است که در طول کل تاریخ شبکه‌ی استیم بیش از یک میلیون بازیکن همزمان داشته است. در واقع، پیش‌تر عناوین پرطرفداری همچون سایبرپانک ۲۰۷۷، دوتا ۲، بازی کانتر استرایک گلوبال آفنسیو و پابجی به چنین رکورد مهمی دست یافته بودند.

لازم به ذکر است که لاست آرک اولین بازی موفق شرکت آمازون گیمز نیست و اثر پیشین این کمپانی تحت عنوان New World نیز عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته است. دقت داشته باشید که بازی پابجی در زمان عرضه توانسته بود به رکورد بیش از ۳.۲ میلیون بازیکن همزمان دست یابد. بر این اساس، اگرچه لاست آرک مسیر طولانی‌ای را برای ثبت چنین رکوردی در پیش دارد، اما با توجه به استقبال خوب گیمرها، تحقق آن چندان هم دور از انتظار نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا