تکنولوژی

روسیه می‌گوید تا زمانی که تحریم‌ها لغو نشود، همکاری‌ با ایستگاه فضایی بین‌المللی ISS را به حالت تعلیق در می‌آورد

روسیه می‌گوید تا زمانی که تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور لغو نشود، به همکاری با سایر کشور‌ها در ایستگاه فضایی بین المللی پایان خواهد داد. دیمیتری روگوزین، رئیس آژانس فضایی روسیه روسکوسموس، در پیامی در توییتر اعلام کرد که «احیای روابط عادی بین شرکا» در ایستگاه فضایی بین‌المللی و سایر پروژه‌ها تنها با «لغو کامل و بدون قید و شرط تحریم‌های غیرقانونی» امکان‌پذیر است.

روگوزین در نسخه‌های ترجمه شده توییت‌های خود می‌گوید که در نامه‌هایی به ناسا، آژانس فضایی اروپا و همچنین آژانس فضایی کانادا از تحریم‌ها درخواست تجدیدنظر کرده. فعلا ناسا و ESA پاسخی به این اظهار مقام روسی نداده‌اند.

در نامه‌ای که توسط مدیر ناسا، بیل نلسون امضا شده، آمده آمریکا همچنان به همکاری با روسیه برای اطمینان از ادامه عملیات ایمن ISS ادامه می‌دهد.

به نظر می‌رسد که CSA پاسخ مشابهی به درخواست روگوزین دارد و می‌گوید: «من می‌توانم به شما اطمینان دهم که کانادا به حمایت از برنامه ISS برای عملیات ایمن و موفقیت‌آمیز آن ادامه می‌دهد. »

روگوزین می‌گوید: «موضع شرکای ما روشن است: تحریم‌ها برداشته نمی‌شوند. هدف از تحریم‌ها کشتن اقتصاد روسیه، فرو بردن مردم ما در ناامیدی و گرسنگی و به زانو درآوردن کشور ما است. روگوزین می‌افزاید که روسکوسموس به زودی تاریخی را برای توقف دخالت روسیه در ISS تعیین خواهد کرد که سپس به مقامات دولتی روسیه گزارش خواهد شد.

خرید سرور مجازی
خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از فلایتیو
خرید ساک پارچه ای
کلاه تبلیغاتی
بهترین جراح بینی

روگوزین به شدت به تحریم‌های اعمال شده توسط جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در ماه فوریه واکنش نشان داد و القا کرد که ایستگاه فضایی ممکن است بدون دخالت روسیه به زمین سقوط کند. همانطور که همکارم لورن گراش اشاره می‌کند، عقب نشینی روسیه از همکاری در ایستگاه فضایی، پتانسیل ایجاد آسیب واقعی را دارد، زیرا ناسا برای حفظ موقعیت و جهت‌گیری ایستگاه فضایی بین المللی در فضا به روسیه متکی است.

روز پنجشنبه، ناسا گفته بود که روسیه «به سمت» تمدید همکاری خود در ایستگاه فضایی بین‌المللی تا سال ۲۰۳۰ پیش می‌رود، اما اظهارات روگوزین در تضاد با پیشبینی ناسا است.

اوایل این هفته، فضانورد ناسا، مارک ونده هی، با یک موشک روسی سایوز با دو فضانورد به سلامت به زمین بازگشت. قبل از ورود او، نگرانی‌هایی در مورد چگونگی بازگشت او به زمین، در بحبوحه جنگ مداوم روسیه در اوکراین وجود داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا