بازی ویدئویی

دیسک بازی Modern Warfare 2 فقط ۷۰ مگابایت دیتا دارد

گزارش‌ها نشان می‌دهد که دیسک Call of Duty Modern Warfare 2 تنها شامل لایسنس قانونی بوده و در کمال تعجب، فقط ۷۰ مگابایت دیتا در خود جا داده است! از این رو، خریداران برای تجربه بازی باید دیتای آن را به طور جداگانه دانلود کنند.

در حالی که چند سالی است بازیکنان به خرید نسخه دیجیتالی بازی‌ها روی آورده‌اند، اما هنوز هم برخی از کاربرها به ویژه گیمرهای ایرانی به خاطر محدودیت‌های مختلف اینترنت از جمله سرعت پایین و قیمت گران آن، همواره خرید نسخه فیزیکی بازی‌های مورد علاقه خود را ترجیح می‌دهند.

در همین راستا، به نظر می‌رسد که خرید نسخه فیزیکی کال آو دیوتی مدرن وارفر ۲ تفاوتی با نسخه دیجیتالی آن ندارد؛ چرا که بر اساس گزارش‌های منتشر شده، ظاهرا دیسک این عنوان تنها ۷۰ مگابایت دیتا در خود جا داده است. در واقع، دیسک این عنوان برای کنسول پلی استیشن 5 تنها شامل کلید‌ فعال‌سازی بوده و هیچ محتوایی از بازی ندارد و گیمرها برای تجربه آن، مشابه خریداران نسخه دیجیتالی باید دیتای بازی را به طور جداگانه از شبکه پلی استیشن نتورک دانلود کنند.

این گزارش در حال حاضر مختص نسخه فیزیکی بازی مدرن وارفر ۲ برای کنسول پلی استیشن 5 بوده و متاسفانه جزئیاتی درباره دیسک این عنوان برای سایر کنسول‌ها از جمله ایکس باکس در دسترس نیست. با این وجود، انتظار می‌رود که دیسک سایر نسخه‌های بازی نیز تنها دارای کلید فعال‌سازی و لایسنس قانونی بوده و خریداران باید دیتای بازی را به صورت جداگانه از استور رسمی دریافت کنند.

به هر حال دیسک بازی Modern Warfare 2 حجمی بیشتر از ۷۰ مگابایت ندارد، اما حجم نسخه پایه این بازی چیزی در حدود ۳۵ گیگابایت است. هرچند، گیمرها برای دسترسی به حالت‌های مختلف باید هر یک از بسته‌های بازی را به طور مجزا نصب کنند. برای مثال، دو بسته که برای بخش کمپین MW2 به نام‌های Campaign Pack 1 و Campaign Pack 2 در نظر گرفته شده‌، به ترتیب ۹ و ۷ گیگابایت حجم دارند.

در این میان، بهتر است بدانید که استودیو اینفینیتی وارد به تازگی آپدیت شماره ۱.۰۳ بازی را منتشر کرد که در کمال تعجب، حجم آن برابر با ۴۰ گیگابایت است. بسیاری از کاربران مدعی هستند که بعد از نصب تمامی بسته‌ها و به‌روزرسانی‌ها، این عنوان به طور کلی نزدیک به ۱۵۲ گیگابایت از فضای ذخیره‌سازی کنسول PS5 را اشغال کرده است. دقت داشته باشید که ممکن است حجم بازی در سایر پلتفرم‌ها متفاوت باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا