بازی ویدئویی

دو بازی Tomb Raider و Deus Ex توسط امبریسر گروپ خریداری شدند!

شرکت امبریسر گروپ چندی پیش با پرداخت چیزی در حدود ۳۰۰ میلیون دلار، مالکیت تمام و کمال برخی از بازی‌ها از جمله Tomb Raider و استودیوهای شرکت اسکوئر انیکس را تصاحب کرده است.

اگر اخبار بازی‌ها را دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که در طول دو سال اخیر شماری از شرکت‌ها و استودیوهای بازی‌سازی توسط غول‌های صنعت بازی‌های ویدیویی خریداری شده‌اند. در واقع، مایکروسافت دو کمپانی ارزشمند اکتیویژن بلیزارد و بتزدا را به همراه حق امتیاز تمامی فرنچایزها تصاحب کرده و در طرف مقابل، سونی نیز استودیوهایی از جمله بانجی، هاوس‌مارک و بلوپوینت گیمز را به زیرمجموعه‌ی خود اضافه کرده است.

بر این اساس، چند وقتی است که وضعیت جالبی در صنعت بازی‌های ویدیویی رقم خورده و آن‌طور که به نظر می‌رسد، این خریدها همچنان ادامه دارد. در حالی که بسیاری از هواداران بی‌صبرانه منتظر خریدهای بعدی ردموندی‌ها و ژاپنی‌ها هستند، لیکن ساعاتی قبل شرکت اسکوئر انیکس در پیامی رسما اعلام کرد که در ازای دریافت ۳۰۰ میلیون دلار، بخش غربی استودیوهای خود را به کمپانی امبریسر گروپ واگذار کرده است.

به بیان دقیق‌تر، در پی توافق امبریسر گروپ و اسکوئر انیکس، به‌زودی استودیوهای کریستال داینامیکس، ایداس مونترال و اسکوئر انیکس مونترال به شرکت مزبور می‌پیوندند و به دنبال آن، مالکیت بیش از ۵۰ بازی مختلف همچون سری بازی Tomb Raider، سری بازی Thief، سری بازی Deus Ex و Legacy of Kain به شرکت امبریسر گروپ واگذار خواهد شد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، این توافق فارغ از دریافت حق امتیاز فرنچایزها، شامل نزدیک به ۱۱۰۰ کارمند در سه استودیو و هشت منطقه‌ی مختلف در سراسر جهان می‌شود.

لارس وینگفورس، مدیرعامل شرکت امبریسر گروپ، در پیامی خاطرنشان کرد که اعضای هیئت مدیره و تمامی کارمندان شرکت از خرید استودیوهای باتجربه‌ای از جمله کریستال داینامیکس هیجان‌زده هستند و جلسه‌های دیدار با مدیران هر دو کمپانی و اتخاذ سیاست‌های جدید برای پروژه‌های آتی آغاز شده است. او در این زمینه می‌گوید:

از اینکه این استودیوها به زیرمجموعه‌ی شرکت امبریسر گروپ ملحق شدند، حسابی هیجان‌زده هستیم. ما به خوبی با مالکیت معنوی خارق‌العاده، استعداد خلاق در رده‌های جهانی و سابقه‌ی درخشان و موفقی را که در دهه‌های گذشته به کرات دیده شده، آشنا هستیم. ملاقات با تیم‌های رهبر و بحث در مورد برنامه‌های آتی برای تداوم جاه‌طلبی‌ها و اذغام با بخش بزرگی از امبریسر گروپ، بسیار لذت بخش بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا