بازی ویدئویی

دفاع متا از معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت

مالک پلتفرم‌های اینستاگرام و فیسبوک در بیانیه‌ای با اشاره به فضای رقابتی بازار بازی‌های ویدیویی، از معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت دفاع کرد.

مایکروسافت در اوایل سال جاری میلادی شرکت اکتیویژن بلیزارد را با پرداخت ۶۸.۷ میلیارد دلار خریداری کرد؛ معامله‌ای که تا به امروز بازتاب‌های گسترده‌ای را به همراه داشته است. در پی این توافق که به عنوان بزرگ‌ترین خرید تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود، ردموندی‌ها مالکیت تمام استودیوها و بازی‌های اکتیویژن بلیزارد از جمله سری محبوب کال آو دیوتی را به دست می‌گیرند.

با توجه به اهمیت این موضوع، سازمان‌های نظارتی بسیاری از کشورها از جمله برزیل، آمریکا و بریتانیا به دقت عواقب این خرید را بررسی می‌کنند. گفتنی است که اگر این نهادها معامله را تایید نکنند، این خرید علی‌رغم توافق طرفین لغو خواهد شد. بر این اساس، کمپانی مایکروسافت در طول چند ماه اخیر همواره سعی بر این داشته تا اعتماد و رضایت سازمان‌ها را به خود جلب کند و بعد از فراز و نشیب‌ها، در نهایت اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شود.

در همین حین، چندی پیش متا (Meta)، مالک پلتفرم‌های فیسبوک و اینستاگرام، در دفاع از معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت و تحقیقات سازمان نظارتی کشور برزیل، اعلام کرد که این خرید در تولید محتوای بیشتر کمک شایان می‌کند و در پی آن، همواره کاربران جدیدی به صنعت بازی‌های ویدیویی وارد می‌شوند. بدین ترتیب، بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی از نظر فنی نباید نگران تکمیل این قرارداد باشد.

متا در این زمینه توضیح می‌دهد:

بازار بازی‌های ویدیویی محتوای فراوانی دارد و از طرفی، توسعه‌دهندگان در این حوزه فعالیت می‌کنند. این بازار به شدت رقابتی است و همواره کاربران جدیدی به حوزه ویدیو گیم وارد می‌شوند. متا به خوبی می‌داند که انتشار و ساخت بازی‌های الکترونیکی به شدت رقابتی است و طیف گسترده‌ای از بازیکنان را که در سطح جهانی با یکدیگر رقابت می‌کنند، به خود جذب می‌کند.

مالک اینستاگرام و فیسبوک در ادامه خاطرنشان کرد که تقسیم‌بندی بازار صنعت بازی‌های ویدیویی بر اساس پلتفرم و سخت افزار به هیچ عنوان مناسب نیست. این کمپانی مدعی است که موانع زیادی برای ساخت و انتشار بازی‌های جدید وجود ندارد و با توجه به ظهور کسب و کارهای نوین در این حوزه نظیر خرید‌های درون برنامه‌ای و سیستم‌های اشتراکی اشتراک، توسعه‌دهندگان در حال حاضر گزینه‌های متنوعی برای کسب درآمد در اختیار دارند. متا معتقد است که با کاهش تمامی موانع تولید و عرضه بازی‌ها، این امکان را برای سازندگان فراهم می‌کند تا محتوای خود را به بهترین و کارآمدترین روش ممکن به بازار عرضه کنند.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا