بازی ویدئویی

درآمد یک میلیارد دلاری بازی Call of Duty Modern Warfare 2

بر اساس بیانیه اخیر شرکت اکتیویژن بلیزارد، میزان درآمد بازی Call of Duty Modern Warfare 2 از مرز یک میلیارد دلار عبور کرده است.

در حال حاضر کمتر از دو هفته از انتشار جدیدترین بازی از سری کال آو دیوتی تحت عنوان مدرن وارفر ۲ می‌گرد؛ اثری که توسط استودیو اینفینیتی وارد و موتور جدید و صدالبته انحصاری سری کالاف دیوتی توسعه یافته و بار دیگر تجربه مهیجی از ماموریت‌های گروه محبوب تسک فورس ۱۴۱ را برای هواداران رقم می‌زند.

این عنوان علی‌رغم یک سری مشکلات، در مجموع عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشته و تا حدودی بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدها و بازیکنان دریافت کرده است. به علاوه، به نظر می‌رسد که بازی از نظر تجاری نیز به خوبی انتظارها را برآورده کرده و در زمینه فروش حسابی موفق بوده است.

به بیان دقیق‌تر، این عنوان در سه روز نخست انتشار بالغ بر ۸۰۰ میلیون دلار برای اکتیویژن بلیزارد درآمدزایی داشته که اکنون با گذشت ده روز از عرضه بازی، این رقم به بیش از یک میلیارد دلار رسیده است. بر این اساس، مدرن وارفر ۲ در حال حاضر رکوردی جدیدی به ثبت رسانده و به عنوان پرفروش‌ترین بازی سری کال آو دیوتی به شمار می‌رود. پیش از این، بازی Call of Duty: Black Ops 2 طی ۱۵ روز به چنین میزان درآمدی دست یافته بود.

گزارش استودیوی اینفینیتی وارد نشان می‌دهد که تا به امروز بیش از ۲۰۰ میلیون ساعت صرف تجربه بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 شده و چیزی در حدود یک میلیارد مسابقه نیز در بازی شکل گرفته است. بابی کوتیک، مدیرعامل پرحاشیه شرکت اکتیویژن بلیزارد، در واکنش به این موفقیت‌ها از حمایت هواداران و زحمات‌های تیم سازنده قدردانی کرده است.

بابی کوتیک در این زمینه می‌گوید:

توسعه‌دهندگان ما به همراه تمام تیم شرکت اکتیویژن بلیزارد، مهره‌های اصلی تعهد ما برای خدمت‌رسانی به میلیون‌ها بازیکن در سراسر جهان هستند. من به شدت به تلاش‌های بی‌وقفه و ثمربخش تیم‌های سری کال آو دیوتی و دستاوردهای آن‌ها با بازی مدرن وارفر ۲ افتخار می‌کنم. این عنوان سریع‌تر از همیشه میلیون‌ها بازیکن را هیجان‌زده کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا