بازی ویدئویی

خرید استودیو Haven توسط سونی به طور رسمی اعلام شد

پلی استیشن در مسیر جمع آوری استودیوهای بزرگ و رقابت با رقیب دیرینه یعنی ایکس باکس، قدمی دیگر برداشت و امروز خبر خرید استودیو Haven توسط سونی منتشر شد!

در آغاز روز بود که تیم پلی استیشن، خبر رسمی خرید استودیو تحت اختیار جید ریموند (Jade Raymond) یعنی استودیو هیون (Haven) را به انتشار رساند. شرکت سونی از ابتدای ماه مارس سال جاری میلادی در حال مذاکره با این استودیو بوده و آن‌ها بالاخره روز گذشته به توافق رسیده و امروز، از ورود استودیو Haven به خانواده پلی استیشن خبر دادند و هدف اصلی آن‌ها از خرید این استودیو، بهبود بازی‌های لایو سرویس است.

در ابتدای سال جاری میلادی، شرکت سونی از خرید توسعه دهنده سری بازی Destiny و توسعه دهنده سابق سری بازی Halo یعنی استودیو بانجی (Bungie) خبر داد. خرید این استودیو همه را شگفت زده کرد، با این حال زمانی که اطلاعات بیشتر از قرارداد میان سونی و بانجی به انتشار رسید، رابطه این دو بیشتر شبیه به یک همه کاری همه جانبه، تا خریداری شدن توسط دیگری بود. سونی قصد دارد تا سال ۲۰۲۶، حداقل ۱۰ بازی لایو سرویس به انتشار برساند و اینگونه به نظر می‌رسد که استودیوهای هیون و بانجی، دو رکن اصلی این بازی‌ها خواهند بود.

حال که خرید استودیو Haven توسط سونی به طور رسمی اعلام شده، این استودیو از این پس تحت نظر سونی و تیم پلی استیشن فعالیت می‌کند. طبق گزارشات اخیر، استودیو هیون در حال توسعه عنوانی لایو سرویس برای پلی استیشن ۵ است. در حال حاضر اطلاعات بسیار اندکی از این رخداد در دست ما بوده، با این حال اینگونه به نظر می‌رسد که هدف سونی، مشارکت بیشتر در بازی‌های لایو سرویس است.

نوشته های مشابه

‫۳ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا