تکنولوژی

خبر جدید: شیوه جدید نمایش مطالب اینستاگرام به ترتیب زمانی چگونه است؟

صبح خبری در مورد افزوده شدن ویژگی نمایش ترتیب زمانی در اینستاگرام، پستی «در یک پزشک» منتشر کرده بودیم و حالا خبر تکمیلی توضیح می‌دهد که دقیقا این شیوه نمایش به ترتیب زمانی، چطور خواهد بود.

اینستاگرام امروز چهارشنبه در این مورد توضیح داده. هر کاربر اینستاگرام وقتی اپلیکیشن را بازی می‌کند، در قسمت بالا و چپ، گزینه جدیدی مشاهده خواهد کرد.

یک گزینه که نمایش مطالب فید اینستاگرام به شیوه معمول الگوریتمی کنونی است. اما گزینه دیگر نمایش پیج‌های دلخواه به ترتیب زمانی است.

بگذارید بیشتر توضیح بدهم:

حتما شما هم مثل خیلی‌های دیگر، گاهی از الگوریتم اینستاگرام شاکی می‌شوید. مثلا به محض اینکه چند مطلب مثلا در مورد کنسرت یک خواننده می‌بینید، الگوریتم متوجه علاقه شما می‌شود و مطالب خیلی بیشتری در آن مورد، به شما نشان می‌دهد و شما را غرق در مطالب تکراری می‌کند.

خرید سرور مجازی
خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از فلایتیو
خرید ساک پارچه ای
کلاه تبلیغاتی
فیلر بینی سیمارو
بهترین جراح بینی

در مقابل برخی پیج‌ها هستند که ما دوست داریم مطالبشان را همیشه ببینیم و برای ما حالت مرجع یا حتی کاری دارند. تصور کنید که مثلا من دوست داشته باشم که همیشه مطالب پیج‌های وابسته به چند سایت فناوری یا خبری را ببینم. در عمل اما بعد از مدتی کم‌محلی تصادفی به مطالب آن پیج‌ها، مطالب آن پیج‌ها از فید من غیب می‌شوند و خلی کم نشان داده می‌شوند.

با ویژگی جدید اینستاگرام که به تدریج برای همه فعال می‌شود، این مشکلات حل می‌شوند. شما می‌توانید پیج‌های مورد نظرتان را به پیج‌های دلخواه یا Favorites خود اضافه کنید تا بعد از این مطالب آنها را به ترتیب زمانی ببینید. اگر هم هوس کردید همچنان از سیستم نمایش روتین اینستاگرام استفاده کنید، این امکان را همیشه خواهید داشت.

البته شما می‌توانید تا ۵۰ حساب را ستاره‌دار کنید . پست‌های آن‌ها در فید اصلی شما بالاتر نشان داده می‌شود. همچنین می‌توانید آن پست‌ها را در فید «موارد دلخواه» جداگانه مشاهده کنید، که اینستاگرام می‌گوید شیوه نمایش آنها به ترتیب زمانی است.

لیست علاقه‌مندی‌های شما برای شما خصوصی است و برای هیچ کس دیگری قابل مشاهده نخواهد بود.

البته طبق گفته آدم موسری -رئیس اینستاگرام- احتمالا در پی معرفی این ویژگی، شیوه نمایش الگوریتمی هم تغییراتی خواهد کرد و میزان پیشنهاد مطالب از پیج‌هایی که دنبال نمی‌کنید، بیشتر خواهد بود. شاید اینستاگرام اصلا شیوه نمایش زمانی را برای حساسیت‌زدایی در مقابل این کار اضافه کرده باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا