بازی ویدئویی

حمایت معاون ایکس باکس از راکستار گیمز در پی افشای گیم پلی GTA 6

معاون ارشد ایکس باکس با انتشار بیانیه‌ای در خصوص لو رفتن گیم پلی بازی GTA 6 با استودیوی راکستار گیمز ابراز همدردی کرد.

بدون هیچ شک و تردیدی، بازی Grand Theft Auto 6 یکی از مورد انتظارترین آثار نسل نهم به شمار می‌رود که مدتی قبل ساخت آن به طور رسمی توسط استودیوی راکستار گیمز تایید شد. در این میان که تیم سازنده تا به امروز جزئیاتی از بازی ارائه نکرده، لیکن دیروز بود که یک منبع ناشناس با دسترسی به سرورهای ابری استودیو، بیش از ۹۰ ویدیو از گیم پلی جی تی ای ۶ را در فضای مجازی منتشر کرد؛ ویدیوهایی که جزئیاتی در خصوص نقشه، اسلحه‌ها، کاراکترها و ویژگی‌های جدید بازی لو می‌دهد.

در همین راستا، ساعاتی قبل سارا باند (Sarah Bond)، معاون ارشد ایکس باکس، با انتشار پیامی در حساب کاربری توییتر خود، از تیم سازنده بازی حمایت کرد. در ادامه، او خاطرنشان کرد که اثر مزبور هنوز آماده معرفی نبود و گیمرها نباید درباره چنین پروژه ناقص اعتراض کنند.

سارا باند در این زمینه می‌گوید:

من با تیم استودیوی راکستار گیمز ابرزار همدردی می‌کنم. این بسیار ناامیدکننده است که شما به طور سخت و جدی روی یک پروژه کار کنید تا هواداران از تجربه آن هیجان‌زده شوند، قبل از اتمام آن فاش شود و مهم‌تر اینکه مورد نقد و اعتراض آن‌ها قرار بگیرد. من می‌دانم که اعضای این استودیو در حال ساخت یک بازی خاص هستند و بی‌صبرانه منتظر معرفی رسمی و تجربه بازی جی تی ای ۶ هستم.

در وهله اول، صحت اطلاعات و ویدیوهای لو رفته از بازی جی تی ای ۶ در هاله‌ای از ابهام قرار داشت که مدتی بعد، جیسون شرایر، ژورنالیست رسانه معروف بلومبرگ، صحت آن‌ها را تایید کرد. در ادامه، شرکت تیک تو اینتراکتیو نیز به عنوان کمپانی مادر راکستار گیمز ضمن تایید لو رفتن جزئیات این پروژه، هم اکنون مشغول حذف ویدیوهای گیم پلی بازی GTA 6 در سراسر فضای مجازی است.

از طرفی، راکستار گیمز ساعاتی قبل با انتشار یک بیانیه، نسبت به این موضوع واکنش نشان داد. طبق گفته این استودیو، شخصی به طور غیرقانونی به اطلاعات محرمانه پروژه دسترسی یافته و تمامی ویدیوها و جزئیات فاش شده نیز صحت دارد. تیم سازنده معتقد است که این اتفاق اگرچه حسابی آن‌ها را ناامید کرده، اما روند ساخت بازی مطابق با برنامه‌ریزی‌ها ادامه می‌یابد و نه تنها سرویس‌های آنلاین بازی‌ها این شرکت غیرفعال نمی‌شوند، بلکه انتشار بازی GTA VI نیز عقب نمی‌افتد.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا