بازی ویدئویی

حذف قابلیت Accolades از کنسول پلی استیشن 5

شرکت سونی ساعاتی پیش در پیامی رسما اعلام کرد که پشتیبانی از قابلیت Accolades در پلی استیشن 5 به خاطر عدم استقبال بازیکنان از اواخر سال جاری میلادی به پایان می‌رسد.

در حال حاضر چیزی در حدود کمتر از دو سال از عرضه کنسول‌ نسل نهم سونی به نام پلی استیشن 5 می‌گذرد. این پلتفرم از همان شروع کار از ویژگی‌هایی بهره می‌برد که پیش‌تر نظیر آن را در کنسول‌های دیگر شاهد نبودیم. برای مثال، کنترلر دستگاه که به دوال سنس معروف است، به قابلیت‌های منحصر به فردی از جمله تریگرهای تطبیق‌پذیر و بازخورد لمسی مجهز بوده که لذت تجربه بازی‌ها را دو چندان کرده است.

فارغ از ویژگی‌هایی که مربوط به سخت افزار دستگاه می‌شوند، این کنسول دارای یک سری قابلیت‌های جدید نرم‌افزاری نیز است. یکی از این فناوری‌ها، Accolades نام دارد که برای اولین برای در نسل نهم معرفی و راه‌اندازی شد. سازوکار این ویژگی در کنسول پلی استیشن 5 به این صورت است که بازیکنان می‌توانند نظر خود درباره رفتار هم تیمی‌ها و سایر گیمرها در بازی‌های چندنفره را به ثبت برسانند.

در واقع، کاربران می‌توانند با استفاده از این ویژگی، عباراتی نظیر Helpful و Welcoming و Good Sport را به بازیکنان نسبت دهنند تا سایر کاربران با مشاهده این عبارت‌ها از طریق پروفایل شخصی آن‌ها، از نحوه برخورد و رفتار بازیکنان در بازی‌های چندنفره و آنلاین مطلع شوند. در وهله اول، این قابلیت حسابی کاربردی به نظر می‌رسید، چرا که گیمرها را نسبت به تجربه دوستانه بازی‌ها تشویق می‌کند. با این وجود، ظاهرا قابلیت مزبور چندان مورد استقبال بازیکنان قرار نگرفته و بنا به دلایلی، افراد زیادی از آن استفاده نمی‌کنند.

از این رو، ساعاتی پیش بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی در بیانیه‌ای رسما اعلام کرد که پشتیبانی از قابلیت Accolades در پلی استیشن 5 در پاییز سال ۲۰۲۲ میلادی به آخر خط می‌رسد و این قابلیت برای همیشه از لیست ویژگی‌های کنسول مذکور حذف خواهد شد. سونی مدعی است که برخلاف تصور و انتظارها، بازیکنان تمایل زیادی به استفاده از این ویژگی ندارند.

سونی در این خصوص توضیح می‌دهد:

از پاییز سال جاری میلادی، پشتیبانی از قابلیت Accolades در پلی استیشن 5 به پایان می‌رسد. آن طور که انتظار داشتیم، از این ویژگی چندان استقبال نشد و بازیکنان زیادی از آن استفاده نمی‌کنند. به همین خاطر، ما از این پس روی پشتیبانی از این بخش تمرکز نمی‌کنیم. با این وجود، ما همچنان جامعه خود را به ارسال پیام‌های مثبت به سایر بازیکنان تشویق و دعوت می‌کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا