بازی ویدئویی

حذف بیلد کردن در فورتنایت همیشگی خواهد شد؟

پس از حذف بیلد کردن در فورتنایت – Fortnite اخیرا یکی از کاربرانی که داده‌های سرور این بازی را استخراج می‌کند اعلام کرده که ظاهرا این حالت دائمی خواهد شد!

از حدود ۵ سال پیش عناوین سبک بتل رویال رفته رفته کار خود را شروع کردند و طرفداران نیز با استقبال بی‌سابقه از آن‌ها، نشان دادند که توسعه این حالت جدید می‌تواند به شدت موفق باشد. به همین جهت نیز سازندگان مختلف سعی کردند تا با ارائه باز‌ی‌های مختلف در این سبک، ثابت کنند که در آن بهترین هستند. این در حالی است که همه آن‌ها یک چهارچوب کلی داشتند و آن، برنده شدن آخرین نفری بود که داخل جزیره زنده می‌ماند. با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که هرکدام از این بازی‌ها نیاز داشتند تا ضمن حفظ کردن این چهارچوب، ویژگی‌های خاصی در گیم پلی را داشته باشند تا به عنوان یک بازی جداگانه در نظر گرفته شوند که کپی دیگری نیست.

برای مثال، بازی Call of Duty: Black Ops 4 و همچنین Warzone، حالت واقع‌گرایانه‌ای را لحاظ کردند و از طرفی PUBG این سطح را به حد رساند! اما از طرف دیگر، سازندگان فورتنایت با یک تم کارتونی و کودکانه، حالت متفاوتی را ایجاد کردند که ویژگی خاص آن، داشتن قابلیت ساخت و ساز بود. طوری که در این بازی بازیکنان جدای از اینکه باید دقت تیر خوبی داشته باشند، لازم است تا بتوانند خیلی خوب هم بیلد کنند و ساختمان‌هایی را برای پناه گرفتن یا جا به جا شدن بسازند.

این خاصیت اصلی Fortnite است که رسما باعث شده تا بازیکنان آن را به همین شکل بشناسند و بپذیرند؛ البته، این قاعده تا چند روز پیش برای فورتنایت دخیل بود و اکنون دیگر خبری از بیلد کردن و قابلیت ساخت و ساز نیست! بلکه بازیکنان به جای اینکه دیوار و پله بسازند تا هم خود و هم دشمنان گیج شوند، حال صرفا باید مثل هر بازی سبک بتل رویال دیگری روی دقت تیر خود کار کنند؛ موردی که توسط بسیاری از بازیکنان تایید و مورد استقبال وارد شده و برخی دیگر اصلا با آن موافق نیستند!

حذف بیلد کردن در فورتنایت و راضی نگه داشتن هر دو جبهه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا