بازی ویدئویی

حجم آپدیت روز اول عرضه بازی God of War Ragnarok چقدر است؟

شواهد امر گویای این موضوع است که حجم آپدیت روز اول عرضه بازی God of War Ragnarok در کنسول پلی استیشن 4 نزدیک به ۱۸ گیگابایت خواهد بود.

این روزها به خاطر فضای محدود ذخیره‌سازی در کنسول‌های نسل نهم به ویژه پلی استیشن 5، حجم بازی‌ها به یکی از دغدغه‌های مهم کاربران تبدیل شده و با توجه به فرا رسیدن فصل پاییز و عرضه متعدد عناوین مورد انتظار این نگرانی‌ها دو چندان شده‌اند. گاد آو وار رگناروک یکی از بزرگ‌ترین آثاری که به‌زودی روانه بازار می‌شود و هواداران برای انتشار و تجربه آن روزشماری می‌کنند.

در همین حین، چند روز پیش بود که استودیوی سانتا مونیکا، سازنده بازی، در پیامی اعلام کرد که روند توسعه بازی با موفقیت به پایان رسیده و تیم سازنده روی رفع مشکلات احتمالی و بهینه‌سازی هرچه بیشتر آن فعالیت کنند. از این رو، انتظار می‌رود که همزمان با عرضه جهانی بازی جدید خدای جنگ، یک به‌روزرسانی مهم نیز برای آن منتشر شود.

حال در تازه‌ترین خبرها، ساعاتی قبل حساب کاربری PlayStation Size در توییتر اعلام کرد که حجم آپدیت روز اول عرضه بازی چیزی در حدود ۱۸.۴ گیگابایت خواهد بود. ظاهرا این به‌روزرسانی حجیم برای نسخه پلی استیشن 4 بازی بوده و هنوز جزئیاتی از آپدیت روز اول عرضه بازی برای کنسول پلی استیشن 5 در دست نیست. با این وجود، احتمالا حجم این آپدیت نیز تقریبا برابر با رقم مذکور خواهد بود.

در این میان، بهتر است اشاره کنم که بر اساس گزارش‌ها، ظاهرا نسخه PS4 بازی برای نصب و اجرا به چیزی در حدود ۹۰.۶ گیگابایت حافظه نیاز دارد. این در حالی است که نسخه قبلی مجموعه تنها ۴۵ گیگابایت حجم داشت؛ موضوعی که احتمالا از جزئیات زیاد طراحی‌ها و تنوع بیشتر محتوا و ماموریت‌های بازی حکایت دارد.

در خصوص حجم نسخه پلی استیشن 5 بازی، بار دیگر اطلاعاتی در دسترس نیست؛ لیکن با توجه به فناوری جدید سونی در نسل نهم، ممکن است که حجم این نسخه کمتر از ۹۰ گیگابایت باشد. دقت داشته باشید که این حجم بدون احتساب آپدیت روز اول عرضه بازی است و احتمالا حجم نهایی God of War Ragnarok متفاوت از رقم مزبور باشد.

طبق ادعای یکی از اینسایدر معروف، گویا اتمام بخش داستانی و ماموریت‌های اصلی بازی چیزی در حدود ۲۰ ساعت طول می‌کشد. البته، اگر قصد داشته باشید که تمام ماموریت‌های جانبی بازی را نیز به پایان برسانید، این زمان به ۴۰ ساعت افزایش می‌یابد که نسبت به مراحل فرعی نسخه قبلی، دو برابر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا