بازی ویدئویی

جدول فروش هفتگی استیم: پنجمین صدرنشینی Elden Ring

فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی دوازدهم سال ۲۰۲۲ میلادی فروشگاه استیم منتشر شد که بر اساس  آن، بازی پرطرفدار Elden Ring برای پنجمین بار متوالی در صدر جدول به چشم می‌خورد.

جدیدترین محصول استودیوی سرشناس فرام‌سافتور به نام الدن رینگ همچنان به روند رو به رشد خود ادامه می‌دهد و تا به امروز فروش بی‌نظیری را در پلتفرم رایانه‌ی شخصی تجربه کرده است. همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، این عنوان نقش آفرینی و سولز لایک در زمان عرضه تحسین اغلب منتقدها برانگیخت و با کسب بازخوردهای مثبت و امتیازهای کامل از سوی منتقدهای سخت‌گیر و معتبر، برای مدتی به عنوان پرافتخارترین بازی در وب‌سایت اوپن متاکریتیک قرار گرفت.

جدا از بازخوردها، فروش این عنوان نیز باورنکردنی بوده است. ساخته‌ی تحسین‌شده‌ی هیدتاکا میازاکی کار خود را با صدرنشینی در جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفتگی بریتانیا آغاز کرد و در کشور ایالات متحده آمریکا، به پرفروش‌ترین بازی ماه فوریه در تمامی پلتفرم‌ها تبدیل شده است. مهم‌تر اینکه بازی لقب پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۲۲ میلادی را نیز یدک می‌کشد. در فروشگاه پلی‌استیشن هم بازی به خوبی درخشیده و جایگاه اول جدول پردانلودترین بازی‌های ماه فوریه در هر دو منطقه‌ی آمریکای شمالی و اروپا را به خود اختصاص داده است.

در همین راستا، بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده، Elden Ring برای پنجمین بار متوالی در مکان اول پرفروش‌ترین بازی‌های هفتگی در شبکه‌ی پرمخاطب استیم حضور دارد. نکته جالب اینجا است که فروش بازی حتی از فروش کنسول دستی استیم دک هم بیشتر بوده است. جایگاه سوم این رده‌بندی به بازی پرافتخار It Takes Two تعلق دارد که برای بار دوم موفق به تصاحب این رتبه شده است.

بازی جدید این هفته، Ghostwire: Tokyo نام دارد. این عنوان که استودیوی تانگو گیم‌ورکس وظیفه‌ی ساخت آن را برعهده داشته، چند روز پیش توسط شرکت بتزدا به طور انحصاری زمانی برای پلی‌استیشن 5 و رایانه‌ی شخصی منتشر شد. برخلاف تصورها، این اثر ماجراجویی نتوانست آن‌طور که باید و شاید انتظارها را از یک آی‌پی جدید برآورده کند. بر اساس اظهارات اغلب منتقدها، در حالی که جهان گوست وایر توکیو منحصر به فرد بوده و طراحی هنری آن خیره‌کننده است، اما گیم‌پلی چندان جالب و لذت‌بخشی ندارد و با پیشروی در بازی، تدریج به یک اثر کسل‌کننده تبدیل می‌شود.

علی‌رغم برخی از انتقادها، فروش بازی در استیم قابل قبول بوده است. بازی جدید شرکت بتزدا در حالی که حریف الدن رینگ نشد، لیکن رده‌ی چهارم جدول را از آن خود کرده و نسخه‌ی پیش فروش آن نیز در رده‌ی هشتم جدول دیده می‌شود. در ادامه می‌توانید فهرست اسامی پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی دوازدهم ۲۰۲۲ فروشگاه استیم را مشاهده کنید:

  1. Elden Ring
  2. Steam Deck
  3. It Takes Two
  4. Ghostwire: Tokyo
  5. Valve Index VR Kit
  6. Core Keeper
  7. Dread Hunger
  8. Ghostwire: Tokyo (نسخه‌ی پیش فروش)
  9. Red Dead Redemption 2
  10. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga (نسخه‌ی پیش فروش)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا