تکنولوژی

ثبت یک پتنت عجیب توسط اپل: یک صفحه کلید آی‌پد که بعد اتصال شاید رابط کاربری مشابه سیستم عامل مک را فعال کند! آیا یک گجت جدید هیبریدی حد واسط بین آی‌پد و مک در راه خواهد بود؟

مدتی است که شایعات مختلفی در مورد عرضه مک‌بوک/آی‌پد هیبریدی اپل به گوش می‌رسد. امروز، اداره ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا، یک پتنت جدید دیگر را برای اپل ثبت کرده است که شک ما را در این مورد بیشتر می‌کند.

این پتنت جدید یک صفحه کلید لولایی آی‌پد است که بعد از اتصال رابط کاربری macOS را بالا می‌آورد.

این صفحه کلید انعطاف‌پذیری بیشتری را برای کاربران با حالت‌های نصب متعدد فراهم می‌کند. همچنین یک دستگاه مک بوک مانند را نشان می‌دهد که در آن یک آ‌پد با رابط کاربری سیستم عامل مک نشان داده شده.

این پتنت همچنین نشان می‌دهد که لولای صفحه کلید به صورت مغناطیسی به قلم اپل Apple Pencil متصل شود. حتی لولا ممکن است اتصال لوازم جانبی اضافی مانند دوربین، پروژکتور یا میکروفون را هم پشتیبانی کند.

بنابراین به نظر می‌رسد این احتمال وجود دارد که اپل یک دستگاه هیبریدی مک بوک / آی پد را در نظر داشته باشد.

خرید سرور مجازی
خرید ساک پارچه ای
کلاه تبلیغاتی

مارک گورمن از بلومبرگ اخیراً  مفهوم iPadOS Pro را مطرح کرده بود. گرچه اپل در تبلیغات خود به صورت متناوب می‌خواهد القا کند که از آی‌پد هم می‌توان دست‌کم در برخی کاربرها مانند یک مک کار کشید، اما می‌دانیم که عملا این طور نیست. تخیل داشتن یک وسیله هیبریدی هم تبلت باشد و هم تمام‌عیار یا نسبی یک مک، بسیار هیجان‌انگیز است.

البته تا زمانی که بفهمیم اپل قصد و غرض جدی‌ای از ثبت این پتنت دارد یا این پتنت را صرفا برای روز مبادا ثبت کرده تا رقیبی زودتر به صرافت آن نیفتد، فاصله داریم.

آیا فکر می‌کنید ما روزی عملا مک بوک / آی پد هیبریدی را خواهیم دید؟

چنین چیزی در خارج اکوسیستم اپل مثل این می‌ماند که شما یک وسیله هیبریدی اندروید / ویندوزی داشته باشید. تا حالا هم شرکت‌هایی بوده‌اند که روی این امر کار کرده‌اند.

آیا اپل این وسیله هیبریدی را خواهد ساخت یا دشواری‌های عملی چنین کاری، آن را هرگز نهایی نخواهد کرد؟

فقط زمان به ما نشان خواهد داد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا