بازی ویدئویی

توقف عرضه سالانه سری Call of Duty تا سال ۲۰۲۵ ادامه دارد

شواهد امر گویای این موضوع است که چرخه عمر بازی Call of Duty 2024 برابر با دو سال خواهد بود و اکتیویژن بلیزارد به توقف عرضه سالانه بازی‌های جدید مجموعه همچنان ادامه می‌دهد.

در حالی که بسیاری از هواداران سری کال آو دیوتی بی‌صبرانه منتظر عرضه بازی مدرن وارفر ۲ طی هفته‌های آینده هستند، اما در این میان گزارش‌های ضد و نقیضی از عناوین بعدی این فرنچایز نیز به گوش می‌رسد. در همین راستا، به نظر می‌رسد که اکتیویژن بلیزارد چرخه عرضه سالانه بازی‌های جدید سری کال آو دیوتی را کنار می‌گذارد و آثار بعدی مجموعه به مدت دو سال تحت پشتیبانی تیم سازنده قرار می‌گیرند.

به بیان دقیق‌تر، همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید،  تا سال ۲۰۲۴ میلادی هیچ بازی جدید و اصلی از Call of Duty منتشر نخواهد شد و استودیوی اینفینیتی وارد به مدت دو سال از بازی مدرن وارفر ۲ پشتیبانی می‌کند. در همین حین، گزارش‌ها نشان می‌دهند که تری‌آرک نیز در حال حاضر روی ساخت بازی بعدی کال آو دیوتی کار می‌کند که این عنوان در سال ۲۰۲۴ میلادی روانه بازار خواهد شد.

حال در تازه‌ترین خبرها، یکی از اینسایدرهای معروف کال آو دیوتی به نام The Ghost of Hope به تازگی در حساب کاربری توییتر خود اعلام کرد که استودیوی تری‌آرک بودجه‌ لازم برای پشتیبانی دو ساله از بازی بعدی کال آو دیوتی را به عنوان بخشی از بودجه سه ساله اکتیویژن بلیزارد دریافت کرده است. بر این اساس، هیچ بازی جدیدی از این فرنچایز در سال ۲۰۲۵ میلادی راهی بازار نخواهد شد.

گوست آو هوپ در این زمینه می‌گوید:

تری‌آرک بودجه‌ خود برای دو سال پشتیبانی از بازی جدید Call of Duty را دریافت کرده است. این پول بخشی از بودجه سه ساله اکتیویژن بلیزارد را تشکیل می‌دهد. من از ماه آگوست امسال از این موضوع اطلاع داشتم، اما می‌خواستم پیش از انتشار آن، از صحت خبر مطمئن شوم.

بهتر است بدانید که این کاربر در گذشته خاطرنشان کرده بود که نسخه سال ۲۰۲۴ بازی کال آف دیوتی بازیکنان را به اوایل قرن ۲۱ میلادی و عملیات Enduring Freedom نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا و جنگ عراق خواهد برد. احتمالا این عنوان اشاراتی مستقیم به اتفاقات حقیقی و از همه مهم‌تر فاجعه ۱۱ سپتامبر، به همراه بسیاری اتفاقات دیگر آن دوران خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا