بازی ویدئویی

توسعه دهندگان کال آف دیوتی به تنهایی یک شهر کامل را تشکیل می‌دهند!

شرکت اکتیویژن (Activision) و محبوب‌ترین سری بازی آن‌ها یعنی Call of Duty به نظر محکوم به ادامه هستند که البته برای کاربران بسیار خوشایند و عالی است. تعداد توسعه دهندگان کال آف دیوتی که به تنهایی در حدود جمعیت یک شهر هستند، با قدرت به کار خود ادامه می‌دهند!

ماشین سری بازی کال آف دیوتی متوقف نخواهد شد! گرچه اکتیویژن طی سال‌های اخیر با چالش‌های بسیاری از جمله شکایت بسیاری از کارمندان سابق خود روبه رو بوده، با قدرت به کار خود ادامه داده و در حالی که کاربران بسیاری از سری بازی کال آف دیوتی روی برگردانده‌اند، این بازی هنوز یکی از پرطرفدارترین سری بازی‌های حال حاضر بوده که سرورهای بخش آنلاین بازی‌های این سری همیشه مملو از کاربران است. اما دلیل این میزان قدرت و پایداری سری بازی Call of Duty چیست؟

طبق گزارشات اخیر، تیم اکتیویژن بیش از ۳۰۰۰ نیروی کار تنها برای سری بازی کال آف دیوتی در اختیار داشته و تعداد بالای توسعه دهندگان کال آف دیوتی آن را تبدیل به یکی از بهترین و پرطرفدارترین سری بازی‌های تاریخ کرده است.

این خبر اولین مرتبه از طرف تیم TweakTown با نگاهی به گزارش‌های سالانه تیم اکتیویژن منتشر شد و آن‌ها خبر از حضور بیش از ۳۰۰۰ توسعه دهنده تنها در بخش سری بازی کال آف دیوتی خبر دادند. نکته جالب‌تر این است که این ۳۰۰۰ نیرو، تنها ۳۱ درصد تمام نیروهای تیم اکتیویژن است. تیم اکتیویژن در حال حاضر شامل بیش از ۹۸۰۰ نیرو است و بد نیست بدانید از این تعداد نیرو، بیش از ۶۸۰۰ توسعه دهنده در بازه‌های زمانی متفاوت دستی در توسعه بازی‌های کال آف دیوتی داشته و جز توسعه دهندگان کال آف دیوتی بوده‌اند. توسعه دهندگان بسیاری اسکین‌ها و اپراتورهای مورد علاقه ما را طراحی کرده و توسعه داده‌اند!

البته ناگفته نماند که ما انتظار حضور این تعداد توسعه دهنده برای سری بازی کال آف دیوتی را داشتیم. همانطور که پیش‌تر اشاره شد این سری بازی یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای تاریخ بازی‌های ویدیویی بوده و همانطور که شاهد بوده‌اید، آن‌ها در دو دهه اخیر، هر سال حداقل یک عنوان اصلی از این سری بازی را منتشر کرده‌اند که با جدیت می‌توان گفت بیش از ۸۰ درصد از این بازی‌ها موفق بوده و فروش میلیون‌ها نسخه و کسب میلیاردها دلار پول، تمام خواسته‌های اکتیویژن را برآورده کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا