بازی ویدئویی

توسعه بازی‌ها در ایکس باکس سریز اس برای توسعه دهندگان عذاب آور است!

ایکس باکس سریز اس، عضو کوچک‌تر خانواده ایکس باکس در نسل نهم سبب شکایت توسعه دهندگان شده است. ایکس باکس سریز اس عذابی بزرگ برای توسعه بازی‌های جدید خواهد بود!

تیم Digital Foundry در پادکست جدید خود که به تازگی انتشار یافته، حقایقی جالب و عجیب از ایکس باکس سریز اس منتشر کرده که بدون شک بسیاری از ما از آن‌ها بی خبر بوده‌ایم. به گفته اعضای این تیم، نسخه ضعیف‌تر ایکس باکس در نسل نهم یعنی ایکس باکس سریز اس، روند توسعه بازی‌های جدید را به شدت برای توسعه دهندگان دشوار کرده است. آن‌ها در ادامه اشاره داشتند که توسعه دهندگان بسیاری از این کنسول گله مند بوده و آن را مایه عذاب می‌دانند! اما مشکل این کنسول چیست؟

بدون شک بسیاری از شما فکر می‌کنید که دلیل این مشکلات و عذاب توسعه دهندگان، سخت افزار ضعیف آن نسبت به دیگر کنسول‌های نسل نهمی است، ولی به طوری غیر قابل باور، مشکل چیزی دیگر است! به گفته توسعه دهندگان، آن‌ها هیچ مشکلی با پردازنده اصلی (CPU) و همچنین پردازنده گرافیکی (GPU) این کنسول نداشته و بخشی که باعث بروز مشکلات شده، حافظه این کنسول نسل نهمی است!

همانطور که در ابتدا اشاره شد، تنها تیم Digital Foundry از این کنسول ناراضی نبوده و بسیاری از توسعه دهندگان مشکلات بسیاری در توسعه بازی‌های خود برای این کنسول دارند. برای مثال ما می‌توانیم به مشکلات پیش آمده در زمان توسعه و انتشار بازی Dying Light 2 اشاره داشته باشیم. بازی Dying Light 2 که یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال جاری میلادی بود، عملکردی بسیار قابل قبول در کنسول‌های پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سریز ایکس داشت و مورد نقد مثبت بسیاری از کاربران و منقدین قرار گرفت و این در حالی است که نسخه ایکس باکس سریز اس این بازی با نقدهایی بسیار منفی از طرف منتقدین مواجه شد.

کاربرانی که به تجربه بازی Dying Light 2 در کنسول ایکس باکس سریز اس پرداختند، با مشکلات بسیاری از جمله نرخ فریم ۳۰ روبه رو شدند. بدون شک بسیاری از شما می‌گویید بازی‌های جهان باز بسیاری در این کنسول بدون مشکل اجرا شده‌اند، پس چرا بازی Dying Light 2 از چنین مشکلاتی رنج می‌برد؟

به گفته استودیو تک لند (Techland) توسعه دهنده بازی Dying Light 2 دلیل مشکلات این بازی در کنسول ایکس باکس سریز اس را تراکم بیش از حد دنیای این بازی می‌داند و همین موضوع سبب بروز مشکلات در کنسول سریز اس شده است. در کنار بازی Dying Light 2، بازی Elden Ring نیز با مشکلاتی روبه رو بوده و ما شاهد نرخ فریم کمتر از ۳۰، در زمان اجرای بازی با کیفیت کمتر از ۱۰۸۰ بوده‌ایم که مشکلی بسیار چشم گیر است! ناگفته نماند که مشکلات بازی Dying Light 2 پس از انتشار برخی به روزرسانی‌ها برطرف شد. ما هنوز در ابتدای نسل نهم کنسول‌ها هستیم و باید دید چه آینده‌ای در انتظار کنسول ایکس باکس سریز اس است. شما چه فکری می‌کنید؟ آیا شما نیز شاهد چنین مشکلاتی در کنسول ایکس باکس سریز اس خود بوده‌اید؟ منتظر نظرات شما هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا