بازی ویدئویی

تعهد مایکروسافت برای انتشار بازی‌های Call of Duty روی نینتندو

شرکت مایکروسافت مدعی است که بعد از تکمیل خرید اکتیویژن بلیزارد، به مدت ده سال تمام بازی های Call of Duty را روی پلی استیشن و نینتندو منتشر می‌کند.

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، ردموندی‌ها در اوایل سال جاری میلادی اکتیویژن بلیزارد را با پرداخت ۶۸.۷ میلیارد دلار خریداری کردند؛ معامله‌ای که اگرچه به عنوان بزرگ‌ترین خرید تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی لقب گرفته، اما دردسرهای زیادی را برای هر دو طرف به همراه داشته و تکمیل آن همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

به دنبال این معامله، مایکروسافت مالک اصلی استودیوها و بازی‌های اکتیویژن بلیزارد نظیر سری محبوب کال آو دیوتی می‌شود که این موضوع نه تنها شرکت‌های رقیب از جمله نینتندو و پلی استیشن را نگران کرده، بلکه سازمان‌های نظارتی نیز از عواقب آن نگران هستند.

بدین ترتیب، چند وقتی است که نهادهای نظارتی پانزده کشور مختلف با جمع‌آوری اسناد و مدارک به دقت نتایج معامله را بررسی می‌کنند. مایکروسافت تاکنون بارها و بارها اعلام کرده که در حال حاضر برنامه‌ای برای عرضه انحصاری کال آو دیوتی روی ایکس باکس ندارند و بازی‌های این مجموعه کماکان برای پلی استیشن و نینتندو نیز منتشر خواهند شد.

در واقع، این کمپانی در ابتدا پیشنهاد داده بود که تا سه سال آینده تمام بازی‌های جدید کال آو دیوتی را بدون هیچ محدودیتی به دست بازیکن‌های پلی استیشن می‌رساند. این در حالی است که شرکت سونی تعهد ردموندی‌ها را ناکافی خواند و خاطرنشان کرد که تصاحب تمام و کمال سری Call of Duty توسط مایکروسافت آسیب جبران ناپذیری را به فضای رقابتی در صنعت بازی‌های ویدیویی وارد می‌کند.

بعد از رد این پیشنهاد از سوی سونی، مایکروسافت مدتی پیش اذغان داشت که فقط تا ده سال آینده بازی‌های جدید Call of Duty را برای پلی استیشن عرضه می‌کند. در این پیشنهاد نوشته شده که نسخه‌ پلی استیشن بازی‌های جدید کال آو دیوتی به طور همزمان و با شرایط برابر با نسخه ایکس باکس منتشر می‌شوند. از طرفی، مایکروسافت در ازای انتشار این عناوین برای پلتفرم‌های سونی هیچ امتیازی از آن‌ها دریافت نمی‌کند.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا