بازی ویدئویی

تعداد کاربران همزمان شبکه استیم بار دیگر رکورد زد

بر اساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده از استیم دیتابیس، تعداد کاربران همزمان شبکه استیم به لطف برگزاری جشنواره فروش ویژه زمستانه به بیش از ۳۳ میلیون نفر رسیده است.

استیم یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های صنعت بازی‌های ویدیویی برشمرده می‌شود که علی‌رغم وجود رقبای سرسختی نظیر اپیک گیمز، همچنان در بازی‌های کامپیوتر پیشتاز است. این شبکه با چیزی در حدود دو دهه فعالیت، روزانه میزبان میلیون‌ها کاربر از اقصی نقاط جهان است که به همین خاطر، هر از چند گاهی رکوردهای جدیدی در این فروشگاه شکسته می‌شود.

در همین راستا، وب‌سایت استیم دیتابیس که همواره عملکرد فروشگاه استیم را مورد بررسی قرار می‌دهد، ساعاتی پیش در تازه‌ترین گزارش خود ادعا کرد که تعداد کاربران همزمان این پلتفرم از مرز ۳۳ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۳۰۱ نفر عبور کرده است. اگر خاطرتان باشد، ماه اکتبر سال گذشته میلادی بود که  تعداد کاربران همزمان به بیش از ۳۱ میلیون نفر رسیده بود که اکنون با گذشت کمتر از  دو ماه، این رکورد بار دیگر جابه‌جا شد.

منظور از تعداد کاربران همزمان شبکه استیم، تعداد افرادی است که صرفا وارد حساب کاربری خود شده‌اند و چه در بازی‌ها و چه در داخل فروشگاه آنلاین بودند. با این وجود، این پلتفرم در زمینه بازیکنان همزمان نیز رکورد جدیدی به ثبت رسانده است؛ به طوری که تعداد گیمرهای همزمان نیز به بیش از ۱۰ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۵۶۸ نفر رسیده است. بهتر است بدانید این اولین باری است که تعداد بازیکنان همزمان استیم از مرز ده میلیون نفر عبور می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا