بازی ویدئویی

تعداد کاربران همزمان استیم از مرز ۳۱ میلیون نفر عبور کرد

بر اساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده از استیم دیتابیس، تعداد کاربران همزمان در فروشگاه استیم به لطف برگزاری جشنواره فروش ویژه پاییزی به بیش از ۳۱ میلیون نفر رسیده است.

بدون تردید، استیم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که علی‌رغم وجود رقبای جدی و سرسخت نظیر اپیک گیمز، همچنان بازار بازی‌های کامپیوتر را تحت سلطه خود دارد. این شبکه با چیزی در حدود دو دهه فعالیت در حوزه ویدیو گیم، روزانه میزبان میلیون‌ها کاربر از اقصی نقاط جهان است که به همین خاطر، گاها رکوردهای جدیدی در این فروشگاه شکسته می‌شود.

در همین راستا، وب‌سایت استیم دیتابیس که همواره عملکرد فروشگاه استیم را مورد بررسی قرار می‌دهد، ساعاتی پیش در تازه‌ترین گزارش خود ادعا کرد که تعداد کاربران همزمان این پلتفرم از مرز ۳۱ میلیون و ۹۵۳ هزار و ۲۶۰ نفر عبور کرده است. نکته جالب اینجا است که رکورد پیشین استیم در این زمینه در روزهای گذشته شکسته شده بود که با شروع جشنواره فروش ویژه پاییزی و انتشار بازی‌های جدید، این رکورد بار دیگر جابه‌جا شده است.

مهم‌ترین دلیل شکسته شدن دوباره این رکورد، برگزاری جشنواره فروش پاییزی است که در جریان این رویداد، تخفیف‌های بی‌نظیری برای تعداد زیادی از بازی‌های قدیمی و جدید در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، نمی‌توان تاثیر عرضه‌ رایگان بازی کال آو دیوتی وارزون ۲ در افزایش چشمگیر تعداد کاربران همزمان استیم را انکار کرد.

لازم به ذکر است که تعداد کاربران استیم پس از شیوع ویروس کرونا به طرز چشمگیری افزایش یافته است. اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که در نوامبر سال گذشته میلادی، تعداد کاربران همزمان این پلتفرم برابر با ۲۹ میلیون نفر بوده است. بر این اساس، همان‌طور که انتظار می‌رود، تعداد افراد آنلاین در استیم دائما در حال افزایش بوده و در طول یک سال اخیر نزدیک به ۳ میلیون کاربر جدید به جامعه بزرگ استیم اضافه شده‌اند.

بهتر است بدانید که در طول چند سال گذشته، شماری از ناشران بزرگ از جمله مایکروسافت، اکتیویژن، یوبیسافت و الکترونیک آرتز عناوین خود را به طور انحصاری روی لانچرهای اختصاصی خود عرضه می‌کردند و خبری از انتشار بازی‌ها در استیم نبود. این در حالی است که به لطف افزایش قابل توجه تعداد کاربران استیم، این کمپانی‌ها بار دیگر همکاری خود با شبکه مزبور را از سرگرفته‌اند.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا