بازی ویدئویی

تصویر جدیدی از بازی Assassin’s Creed Mirage لو رفت

در حالی که کمتر از چند ساعت به معرفی کامل Assassin’s Creed Mirage باقی مانده، مدتی پیش تصویر هنری جدیدی از بازی در سراسر فضای مجازی لو رفت.

چند روز پیش بود که شرکت یوبیسافت در نهایت به شایعه‌ها واکنش نشان داد و با انتشار یک تصویر مفهومی، رسما ساخت بازی جدید سری اساسین کرید تحت عنوان میریج را تایید کرد. با این حال، کمپانی ناشر تا به امروز ویدیو و جزئیاتی از بازی ارائه نکرده و قصد دارد در قسمت بعدی مراسم یوبیسافت فوروارد به طور کامل از این اثر مورد انتظار پرده بردارد.

در همین راستا که کمتر از چهار ساعت به برگزاری مراسم باقی مانده، دقایقی قبل تصویر هنری جدیدی از اساسین کرید میریج در شماری از انجمن‌های معروف نظیر ردیت به چشم خورد. تصویر لو رفته جزئیات زیادی از بازی ارائه نمی‌دهد، اما گروهی از هواداران معتقد هستند که این آرت ورک به نوعی به وجود المان‌های مخفی کاری در بازی اشاره می‌کند.

بر اساس شماری از گزارش‌ها، به نظر می‌رسد که داستان بازی در شهر بغداد و در اواسط قرن نهم میلادی جریان دارد؛ جایی که این بار شما در نقش بسیم ابن اسحاق، ماجراجویی جدیدی را در اوج اغتشاشات سامرا آغاز می‌کنید. ظاهرا بسیم یک دزد ماهر و حیله‌گری است که در خیابان‌های بغداد به دنبال عدالت خواهد بود. او از طریق یک سازمان مخفی و باستانی تحت عنوان The Hidden Ones به مرور به یک قاتل بی‌رحم تبدیل می‌شود و سرنوشت غیرمنتظره‌ای را برای خود و دشمنان رقم می‌زند.

از طرفی، گیم پلی بازی اساسین کرید میریج تا حدودی برگرفته از آثار نخست مجموعه بوده؛ با این تفاوت که ساختار سیستم‌های آن به کلی مدرن شده است. همچنین، احتمالا این بار خبری از المان‌های نقش آفرینی در بازی نیست و این اثر برای بازگشت به ریشه‌ها و فرمول اصلی مجموعه روی سبک اکشن، پارکور و مخفی‌کاری تمرکز کرده است.

با استناد بر ادعای یکی از اینسایدرهای معروف صنعت بازی‌های ویدیویی به نام تام هندرسون، جهان بازی بسیار پویا و شلوغ طراحی شده و هر کدام یک از ساکنین شهر بغداد نسبت به رفتار و حرکات شما واکنش نشان می‌دهند. به علاوه، گویا نقشه بازی از چندین شهر تشکیل شده که به واسطه صحرا و رودخانه از یکدیگر جدا شده‌اند.

تاریخ انتشار بازی اساسین کرید میریج هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. با این وجود، آقای جیسون شرایر، ژورنالیست رسانه معروف بلومبرگ، بر این باور است که اثر مذکور در بهار سال ۲۰۲۳ میلادی برای کنسول‌های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 و همچنین پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد. از طرفی، قیمت نسخه نسل هشتم و نهم بازی تفاوتی با یکدیگر ندارند و کاربران به رایگان می‌توانند بازی را به نسل جدید ارتقا دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا