بازی ویدئویی

تحقیقات درباره خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت عادلانه است!

رئیس کل ایکس باکس در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود اعلام کرد که تحقیقات درباره خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت عادلانه و صادقانه است.

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، مایکروسافت در اوایل سال جاری میلادی شرکت اکتیویژن بلیزارد را با پرداخت ۶۸.۷ میلیارد دلار خریداری کرد؛ معامله‌ای به عنوان بزرگ‌ترین خرید تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی که مالکیت تمام استودیوها و بازی‌های اکتیویژن بلیزارد از جمله سری محبوب کال آو دیوتی را در اختیار ردموندی‌ها قرار می‌دهد.

با توجه به اهمیت این موضوع، سازمان‌های نظارتی بسیاری از کشورها از جمله آمریکا و بریتانیا به دقت عواقب این خرید را بررسی می‌کنند. در همین حین، شرکت سونی معتقد است که این خرید به فضای رقابتی بازار بازی‌ها لطمه وارد می‌کند و با ارائه چندین نگرانی، در تلاش است تا از تکمیل آن جلوگیری کند. در طرف مقابل، مایکروسافت نیز سعی بر این دارد تا با جلب اعتماد نهادها و تایید معامله، در نهایت اکتیویژن بلیزارد را به ایکس باکس ملحق کند.

در حالی که ردموندی‌ها مدعی هستند که هدف اصلی از این خرید، ورود ایکس باکس به بازار بازی‌های موبایل است، اما نگرانی‌های اصلی سازمان‌های نظارتی درباره سرنوشت سری کال آو دیوتی و احتمال عرضه آن‌ها در سرویس اشتراکی گیم پس است؛ اتفاقی که می‌تواند ضرر و زیان‌های جبران‌ناپذیری را به شبکه پلی استیشن و سرویس اشتراکی آن تحمیل کند.

در همین راستا، ساعاتی قبل آقای فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ مایکروسافت، در جریان رویداد WSJ Tech Live اعلام کرد که تحقیقات دقیق در خصوص این معامله از سوی نهادهای نظارتی کاملا قابل پیش‌بینی بوده و با توجه به مبلغ هنگفت این خرید و ادغام آن با مایکروسافت، منطقی است که این سازمان‌ها عواقب قرارداد را به دقت بررسی کنند. در ادامه، او خاطرنشان کرد که او طی ماه‌های اخیر با سازمان‌های زیادی در سراسر جهان از جمله بروکسل و لندن گفت‌وگو کرده و از تایید این معامله اطمینان دارد.

فیل اسپنسر در این زمینه توضیح می‌دهد:

من باید بگویم که بررسی‌ها بسیار عادلانه و صادقانه بوده‌اند. بدون تردید این یک خرید بسیار بزرگی تلقی می‌شود. شرکت مایکروسافت نیز در صنعت فناوری و تکنولوژی کمپانی بزرگی است. من فکر می‌کنم بحث‌ها و تحقیق درباره خریدی در چنین ابعاد گسترده کاملا ضروری است.

مدیر کل بخش گیمینگ مایکروسافت بار دیگر تاکید کرد که بعد از تکمیل قرارداد اکتیویژن بلیزارد همچنان به انتشار بازی‌های جدید سری Call of Duty برای پلی استیشن ادامه می‌دهد. این در حالی است که شرکت سونی پیشنهاد ردموندی‌ها برای عرضه بازی‌های کال آو دیوتی روی پلی استیشن را غیرمنطقی می‌داند. آن‌طور که به نظر می‌رسد، مایکروسافت قصد دارد عناوین جدید این فرنچایز را تنها به مدت سه سال به طور چند پلتفرمی عرضه کند و بعد از آن شاهد انتشار انحصاری آن‌ها برای کنسول‌های ایکس باکس و پلتفرم رایانه شخصی خواهیم بود!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا