بازی ویدئویی

به روزرسانی جدید GTA V آن را تبدیل به عنوان نسل نهمی حقیقی کرد!

استودیو راکستار در حالی که به توسعه بازی جدید خود یعنی بازی GTA 6 مشغول است، همانطور که انتظار می‌رفت از به روزرسانی بازی محبوب خود یعنی GTA V دست برنداشته و به تازگی به روزرسانی ویژه‌ای برای آن منتشر کرده است.

طی روزهای اخیر به روزرسانی برای بازی Grand Theft Auto V در کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس منتشر شده که گرچه تغییرات درون آن بسیار ناچیز به نظر می‌رسند، با نگاهی دقیق‌تر متوجه می‌شویم که این به روزرسانی، بازی حدودا ده ساله GTA V را بیش از پیش تبدیل به عنوانی نسل نهمی می‌کند. این تغییرات که مدت‌هاست کاربران منتظرشان هستند، اولین بار توسط وبسایت Kotaku مشاهده شدند. اولین و مهم‌ترین تغییر ایجاد شده در این به روزرسانی، قابلیت غیر فعال کردن حالت Motion Blur بوده و در کنار آن بسیاری تغییرات دیگر برای اجرای هرچه بهتر و روان‌تر این بازی در کنسول‌های نسل نهمی ارائه شده است. لازم به ذکر است که این تغییرات احتمالا به زودی برای رایانه‌های شخصی نیز عرضه شوند.

به روزرسانی ۱.۵۶ بازی GTA V تقریبا با فاصله یک ماه از عرضه نسخه نسل نهمی بازی GTA V و نسخه جداگانه GTA Online منتشر شد. به روزرسانی اولیه بیش از رفع باگ برای نسخه‌های نسل هشتمی بازی، بر ارائه این بازی برای نسل نهم تمرکز کرد.

همانطور که در ابتدا اشاره شد، بزرگ‌ترین تغییر ایجاد شده افزودن اسلایدر موشن بلور (Motion Blur) است که حالا به کاربران اجازه داده آن را به طور کامل غیر فعال کنند که سبب افزایش جزئیات بازی، به خصوص در هنگام رانندگی می‌شود. این قابلیت از زمان معرفی نسخه نسل نهمی این بازی توسط کاربران درخواست شده بود. آن‌ها باور داشتند که این قابلیت در زمانی که نرخ فریم بازی بالا برود، بسیار آزار دهنده خواهد بود. این به رورزسانی همچنین مشکلات مربوط به صدای بازی در کنسول‌های ایکس باکس را برطرف کرد. بزرگ‌ترین مشکل این بازی در بخش صدا در ایکس باکس، قطع شدن کامل صدای موسیقی بازی در هنگام ورود به پارتی ایکس باکس لایو بود که حال به طور کامل برطرف شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا