بازی ویدئویی

به این زودی‌ها منتظر عرضه بازی The Elder Scrolls VI نباشید

طبق گفته‌های یکی از کارمندان استودیوی بتزدا گیم، ظاهرا بازی The Elder Scrolls VI همچنان در مرحله‌ی پیش تولید قرار دارد و به این زودی‌ها برای پلتفرم‌های هدف عرضه نخواهد شد.

بتزدا سافتورکس یکی از شرکت‌های ناشر آمریکایی است که جدا از استودیوهای زیرمجموعه‌ی خود نظیر آی‌دی سافتور و آرکین، یک استودیوی بازی‌سازی به خصوص به نام بتزدا گیم دارد. در پی خرید زنیمکس توسط مایکروسافت، بتزدا و تمامی آی‌پی‌ها و مجموعه‌ی آن‌ها در اختیار ردموندی‌ها قرار گرفت و در حال حاضر استودیوی بتزدا گیم روی دو پروژه‌ی بزرگ به نام‌های The Elder Scrolls VI و Starfield فعالیت می‌کند. تیم سازنده در قبال هر دو بازی مزبور عملکرد بسیار سخت‌گیرانه‌ای دارد و علی‌رغم گذشت چند سال از رونمایی این عناوین، هنوز اطلاعات چندانی از بازی‌ها در دست نیست و تمامی هواداران بی‌صبرانه منتظر نمایش این آثار مورد انتظار هستند.

حال بر اساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده، به نظر می‌رسد که شرکت بتزدا تمام تمرکز خود را روی توسعه‌ی بازی استارفیلد قرار داده و برخلاف تصورها، بازی پرطرفدار The Elder Scrolls VI همچنان در مرحله‌ی پیش تولید قرار دارد. این در حالی است که اثر مذکور برای نخستین بار در مراسم E3 سال ۲۰۱۸ میلادی معرفی شد و هم اکنون چیزی بیش از سه سال از رونمایی آن می‌گذرد. به بیان دقیق‌تر، چندی پیش یکی از توسعه‌دهندگان استودیوی بتزدا گیم در حساب کاربری خود اعلام کرده که بتزدا به دنبال ساخت بازی‌های جهان آزاد با بهترین کیفیت ممکن است و به همین خاطر، تیم سازنده در حال حاضر روی خلق استارفیلد متمرکز شده‌ و متاسفانه فعلا خبری از ساخت نسخه جدید الدر اسکورولز نیست.

این توسعه‌دهنده در پروفایل شخصی خود این چنین نوشت:

استودیوی بتزدا در نظر دارد که عناوین جهان آزاد را با بهترین کیفیت ممکن خلق کند. در حال حاضر کل اعضا روی ساخت بازی استارفیلد متمرکز شده‌اند و اثر مورد انتظار The Elder Scrolls VI در مرحله پیش تولید قرار دارد.

بر اساس این اظهارات، نباید به این زودی‌ها منتظر بازی جدید الدر اسکورولز باشید. در واقع، آن‌طور که به نظر می‌رسد، بتزدا گیم پس از عرضه‌ی استارفیلد به سراغ توسعه‌ی اثر مزبور می‌رود و بدین ترتیب شاید چند سالی با انتشار آن فاصله داشته باشیم. دقت داشته باشید که این سازنده به سرعت گفته‌های فوق را از صفحه‌ی شخصی خود حذف کرد و کمپانی بتزدا و یا مایکروسافت نیز واکنشی در قبال این ادعاها از خود نشان نداده‌اند.

از این رو، هنوز نمی‌توان با قاطعیت در رابطه با تمرکز بتزدا گیم روی استارفیلد و عدم توسعه‌ی بازی The Elder Scrolls VI اظهار نظر کرد و باید منتظر ماند و دید که سازندگان در طول سال جاری میلادی چه برنامه‌هایی برای نمایش محصولات خود دارند. ممکن است که این عنوان در رویداد ای‌تیری پیش‌رو حضور داشته باشد؛ البته که برگزاری E3 2022 همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و در حالی که انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری از برگزاری دیجیتالی این نمایشگاه خبر دادند، اما گروهی از اینسایدرها معتقد هستند که برگزاری ای‌تیری هم به صورت حضوری و هم به صورت دیجیتالی به طور کامل لغو شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا