بازی ویدئویی

بهترین بازی‌های سال از دید کاربران پلی‌استیشن مشخص شدند

با پایان دوره ثبت آرا، ساعاتی قبل بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی فهرست بهترین بازی های سال ۲۰۲۲ از دید کاربران پلی استیشن را به اشتراک گذاشت.

طبق روال همیشه، در اواخر و همچنین ابتدای هر سال میلادی شاهد برگزاری رویدادهای مختلف با محوریت معرفی بهترین بازی‌های سال و اعطای جوایز به سازندگان هستیم که پس از برگزاری گیم اواردز و گلدن جوی‌استیک، همان‌طور که انتظار می‌رفت، این بار نوبت به مراسم اختصاصی شرکت سونی رسیده است.

به رسم هر سال، بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی نیز برای تقدیر و تشکر از بازی‌سازان و انتخاب بهترین آثار سال، نظرسنجی و مراسمی را برای تعیین بهترین‌های سال ۲۰۲۲ میلادی در بلاگ رسمی پلی استیشن برگزار کرده که بعد از پایان نظرسنجی و ثبت آرا توسط کاربران، عناوین برتر در ۱۶ گروه مختلف مشخص شدند.

در گروه بهترین بازی‌های کنسول‌های پلی استیشن، اثر تحسین‌شده God of War Ragnarok برنده رقابت شد. این عنوان که کمتر از یک ماه از عرضه آن می‌گذرد، از همان ابتدا تحسین منتقدها را برانگیخت و حسابی مورد استقبال هواداران قرار گرفت. از طرفی، رگناروک به عنوان بهترین بازی سال از سوی مجله تایمز انتخاب شد و هم اکنون لقب پرافتخارترین اثر سونی در نسل نهم را نیز یدک می‌کشد.

حال این عنوان در مراسم اختصاصی بلاگ پلی استیشن با اختصاص ده جایزه مختلف از جمله بهترین موسیقی متن، بهترین روایت داستان، بهترین استفاده از کنترلر دوال سنس و بهترین گرافیک، بار دیگر درخشید و موفقیت دیگری را در کارنامه استودیوی سانتا مونیکا به ثبت رساند.

از دیگر عناوین برتر می‌توان به Call of Duty Modern Warfare 2 اشاره کرد که جایزه بهترین بازی چندنفره سال را به خود اختصاص داد. اثر Stray در گروه بهترین بازی مستقل پیروز رقابت شد و دیگر اثر انحصاری سونی در سال جاری میلادی یعنی Gran Turismo 7 نیز جایزه بهترین بازی ورزشی را از آن خود کرد. در آخر، بازی Hogwarts Legacy به عنوان مورد انتظارترین اثر سال ۲۰۲۳ میلادی انتخاب شد.

در ادامه می‌توانید فهرست کامل برندگان مراسم بلاگ پلی استیشن را مشاهده کنید. دقت داشته باشید که در هر گروه، چهار برنده انتخاب شده که به ترتیب جایزه پلاتینیوم، طلا، نقره و برنز این رقابت‌ها را دریافت کرده‌اند.

بهترین بازی سال ۲۰۲۲ برای پلی استیشن 5

  1. God of War Ragnarok
  2. Elden Ring
  3. Horizon Forbidden West
  4. Stray

بهترین بازی سال ۲۰۲۲ برای پلی استیشن 4

  1. God of War Ragnarok
  2. Elden Ring
  3. Horizon Forbidden West
  4. Stray

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا