بازی ویدئویی

بسته الحاقی Horizon Forbidden West در راه است؟

شواهد امر گویای این موضوع است که استودیوی گوریلا گیمز روی ساخت بسته الحاقی بازی Horizon Forbidden West فعالیت می‌کند.

به دنبال عرضه‌ی موفقیت‌آمیز بازی هورایزن زیرو داون، چند سال پیش بود که شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی به ساخت دنباله‌ی مجموعه چراغ سبز نشان داد و استودیوی گوریلا گیمز روند توسعه‌ی نسخه‌ی دوم فرنچایز را تحت عنوان هورایزن فوربیدن وست آغاز کرد. حال پس از سال‌ها صبر و انتظار، کمتر از یک هفته از عرضه‌ی بازی گذشته و همان‌طور که انتظار می‌رفت، این اثر حسابی تحسین منتقدان را برانگیخت و بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد.

در حالی که هورایزن فوربیدن وست از نظر محتوا غنی بوده و ساعت‌ها بازیکنان را به خود سرگرم می‌کند، اما بسیاری از گیمرهایی که بخش داستانی و کمپین را به اتمام رسانده‌اند، خواستار محتوای جدیدی داستانی هستند. در وهله‌ی اول، انتشار بسته الحاقی برای بازی چندان دور از انتظار نیست، چرا که استودیوی گوریلا گیمز در گذشته The Frozen Wilds را به عنوان بسته‌ی گسترش‌دهنده بازی Horizon Zero Dawn را به دست بازیکنان رساند.

در همین راستا، چندی پیش ویدیویی از سوی شورای رده‌بندی سنی VSC در شبکه‌ی اجتماعی توییتر به اشتراک گذاشته شد که بر اساس آن، به نظر می‌رسد تیم توسعه‌دهنده به‌زودی یک فروشگاه اینترنتی و آنلاین به هورایزن فوربیدن وست اضافه خواهد کرد. ظاهرا این فروشگاه درون برنامه‌ای کاربران را به صفحه‌ی خرید بسته‌ی الحاقی بازی هدایت می‌کند. نکته مهم این است که در حال حاضر هیچ نشانه‌ای از فروشگاه اینترنتی در بازی نیست و گویا سازمان رده‌بندی سنی سهوا به این موضوع اشاره کرده است.

گفتنی است که شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی و استودیوی گوریلا گیمز تا به این لحظه هیچ اشاره‌ای به بسته الحاقی Horizon Forbidden West نکرده‌اند و مهم‌تر از همه، رسانه‌های رسمی نیز واکنشی از خود قبال این گزارش نشان نداده‌اند. بر این اساس، هنوز نمی‌توان با قاطعیت درباره عرضه‌ی محتوای داستانی جدید برای بازی مزبور اشاره کرد و طبق معمول، باید منتظر انتشار خبرهای موثق بمانیم.

بازی هورایزن فوربیدن وست در کنار ارائه‌ی مناطق کاملا جدید برای گشت و گذار از جمله کالیفرنیا، یوتا و نوادا در دنیای پسا آخرالزمانی، موجودات ماشینی جدیدی همچون Tremortusk و Slitherfang را سر راه الوی قرار می‌دهد. البته، این شخصیت دوست‌داشتنی این بار از مهارت‌های جدیدی مانند Valor Surges بهره می‌برد و مهم‌تر از همه، سلاح‌هایی مدرنی نظیر Shredder Gauntlet و Spike Thrower را در اختیار دارد. به طور کلی، دنباله‌ی این مجموعه در زمینه‌های مختلف با پیشرفت‌های زیادی همراه شده تا تجربه‌ی لذت‌بخش‌تری را برای علاقه‌مندان رقم بزند.

این بازی با وجود اینکه به سیستم انتخاب و تصمیم‌گیری مجهز بوده، اما تنها یک پایان قوی و تاثیرگذار دارد. در اصل، اگرچه بازیکنان در طول روند گیم‌پلی بازی حق تصمیم‌گیری دارند، اما پایان بازی هیچ ارتباطی با چنین انتخاب‌هایی ندارد. از طرفی، گفته شده که بیش از ۴۰ نوع دشمن ماشینی در این عنوان وجود دارد و این بار سازندگان به ویژگی شنا زیر آب الوی و خلق ربات‌های آبی توجه کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا