بازی ویدئویی

برگزاری نمایشگاه E3 2022 لغو شده است؟

برخلاف گزارش‌های قبلی، یکی از معروف‌ترین اینسایدرهای حوزه ویدیو گیم معتقد است که نمایشگاه E3 2022 به صورت دیجیتالی و آنلاین برگزار خواهد شد.

بدون تردید، E3 یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نمایشگاه‌های ویدیو گیم برشمرده می‌شود که تا چند سال پیش تمامی اتفاقات مهم صنعت بازی‌های ویدیویی در این مراسم رقم می‌خورد. البته، ای‌تیری در طول سال‌های اخیر به خاطر مشکلات فراوان و عدم همکاری همه‌ی جانبه‌ی بسیاری از شرکت‌های ناشر دیگر جذابیت اولیه خود را ندارد، اما در هر حال هر ساله شماری از بازیکنان برای برگزاری آن لحظه شماری می‌کنند.

اگر خاطرتان باشد، دو سال پیش برگزاری رویداد E3 به خاطر شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر جهان به کلی لغو شد. یک سال بعد، با توجه به تداوم فراگیری این بیماری، مسئولان به طور دیجیتالی و آنلاین مراسم ای‌تیری را با همکاری شرکت‌های بزرگی از جمله مایکروسافت برگزار کردند. با این وجود، انتظار می‌رفت که مراسم پیش‌رو دوباره به صورت حضوری به میادین بازگردد و بعد از دو سال، دوباره شاهد آن حال و هوای همیشگی و غرفه‌های شلوغ کمپانی‌ها بودیم.

در همین راستا، ظاهرا انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری همچنان برنامه‌ای برای برگزاری حضوری E3 ندارد و آن‌ها پیش‌تر با اشاره به رشد دوباره پاندمی و شیوع سویه جهش یافته اومیکرون، اعلام کردند که نمایشگاه امسال نیز به طور دیجیتالی و آنلاین پخش خواهد شد. با انتشار این خبر، طولی نکشید که آقای جف گراب، ژورنالیست معروف، ادعا کرد که مراسم ای‌تیری امسال چه از نظر حضوری و چه از نظر دیجیتالی و آنلاین به کلی لغو شده است.

در این میان، ساعاتی پیش آقای تام هندرسون، یکی از اینسایدرهای نامدار صنعت بازی‌های ویدیویی، نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و علی‌رغم اظهارات جف گراب، در پیامی اعلام کرد که نمایشگاه E3 2022 به طور دیجیتالی برگزار خواهد شد. او مدعی است که انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری به تازگی ایمیل‌هایی برای دعوت بازی‌سازان به نمایشگاه ارسال کرده که در این پیام‌ها به برگزاری دیجیتالی E3 اشاره شده است.

هندرسون بر این باور است که انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری به‌زودی تاریخ دقیق برگزاری رویداد E3 را مشخص می‌کند. دقت داشته باشید این اولین باری نیست که ای‌تیری به صورت دیجیتالی و آنلاین برگزار می‌شود. همان‌طور که اشاره کردم، سال پیش نیز این مراسم در قالب برنامه‌ی دیجیتالی با حضور کمپانی‌های سرشناسی همچون مایکروسافت، نینتندو، بتزدا و یوبی‌سافت برگزار شد. با این حال، نکته جالب ماجرا اینجا است که علی‌رغم تداوم شیوع ویروس کرونا، شماری از رویدادهای ویدیو گیم در سال جاری میلادی به طور حضوری برگزار می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا