بازی ویدئویی

برندگان مراسم Golden Joystick Awards 2022 مشخص شدند

با اتمام دوره رأی‌گیری، در نهایت ساعاتی پیش فهرست کامل اسامی برندگان مراسم Golden Joystick Awards 2022 منتشر شد.

گلدن جوی استیک اواردز یکی از قدیمی‌ترین و صدالبته مهم‌ترین نمایشگاه‌های صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که هر ساله با همکاری رسانه‌‌های معروف نظیر گیمز رادار برگزار می‌شود. طبق روال همیشه، امسال نیز میزبان چهلمین دوره از این رویداد بودیم که بازی‌ها، استودیوها و سخت افزارها در بیست گروه مختلف با یکدیگر رقابت کردند.

اگر خاطرتان باشد، در گروه بهترین بازی سال، عناوین محبوب و پرطرفداری همچون گاد آو وار رگناروک، گرن توریسمو ۷، کال آو دیوتی مدرن وارفر ۲ و هورایزن فوربیدن وست حضور داشتند که پس از پایان رأی‌گیری، در نهایت اثر تحسین‌شده Elden Ring از استودیوی فرام‌سافتور جایزه این گروه را به خود اختصاص داد.

موفقیت بازی مزبور تنها به این یک مورد محدود نشده و این اثر جوایز بهترین طراحی بصری و بهترین بازی چندنفره را نیز تصاحب کرده است. بهتر است بدانید که الدن رینگ در مراسم سال گذشته جایزه مورد انتظارترین بازی را نیز دریافت کرده بود. علاوه بر این‌ها، فرام‌سافتور نیز در این مراسم به عنوان بهترین استودیوی سال انتخاب شد و همان‌طور که انتظار می‌رفت، موفقیت دیگری در کارنامه این استودیوی باتجربه رقم خورد.

در این میان، کنسول دستی استیم دک که چند ماهی از عرضه آن به بازار می‌گذرد، جایزه بهترین سخت‌افزار گیمینگ سال را از آن خود کرد. در گروه بهترین روایت داستان، بازی Horizon Forbidden West، ساخته جدید استودیوی گوریلا گیمز، موفق به تصاحب جایزه شد و در کمال تعجب، بازی Stray در رقابت با گاد آو وار رگناروگ و دیگر آثار انحصاری سونی پیروز شد و به عنوان بهترین بازی سال پلی استیشن لقب گرفت. در دو گروه بهترین بازی کامپیوتر و ایکس باکس نیز به ترتیب بازی‌های Return to Monkey Island و Grounded پیروز شدند.

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom در گروه مورد انتظارترین بازی درخشید و از پس رقبای سرسختی نظیر ریمیک دد اسپیس، مرد عنکبوتی ‌۲، استارفیلد، مس افکت، هاگوارتز لگسی ردفال، اساسین کرید میریج و Forspoken برآمد. جایزه بهترین بسته الحاقی سال به بازی Cuphead: The Delicious Last Course تعلق گرفت و اثر Final Fantasy XIV نیز برنده جایزه بهترین جامعه بازیکنان شد. مانون گیج در نقش ماریسا مارسل در بازی Immortality نیز به عنوان بهترین بازیگر سال انتخاب شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا