بازی ویدئویی

با پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۲ آشنا شوید

بر اساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده از سوی رسانه گیمز اینداستریز، بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در صدر پرفروش ترین بازی های سال ۲۰۲۲ در آمریکا قرار دارد.

کمتر از ده روز به آغاز سال نو میلادی باقی مانده و طبق روال همیشه، در آخرین روزهای سال شاهد ارائه گزارش‌های مختلفی در رابطه با عملکرد بازی‌ها در طول یک سال گذشته هستیم. در همین راستا، ساعاتی پیش رسانه سرشناس گیمز اینداستریز فهرست پرفروش ترین بازی های سال ۲۰۲۲ میلادی در سه کشور ایالات متحده آمریکا، انگلستان و ژاپن را به اشتراک گذاشت که از عملکرد بی‌نظیر بازی کال آو دیوتی مدرن وارفر ۲ و فیفا ۲۳ حکایت دارد.

همان‌طور که پیش‌تر موسسه آماری NPD گزارش داده بود، بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در صدر پرفروش‌ترین بازی‌های سال جاری به چشم می‌خورد. رده دوم این جدول به بازی تحسین‌شده الدن رینگ، برنده بهترین بازی سال در مراسم گیم اواردز، تعلق دارد. با توجه به علاقه زیاد گیمرهای ایالات متحده به فوتبال آمریکایی، اثر Madden NFL 23 جایگاه سوم این رده‌بندی را به خود اختصاص داده است.

در بریتانیا، شرایط تا حدودی متفاوت است؛ به طوری که جدیدترین شبیه‌ساز فوتبال شرکت الکترونیک آرتز یعنی FIFA 23 موفق به تصاحب رده اول جدول شده است. با توجه به محبوبیت زیاد فوتبال در میان بازیکنان اروپایی و همچنین برگزاری رقابت‌های جام جهانی در قطر، این صدرنشینی چندان هم دور از انتظار نبود. در مکان دوم، بازی پرطرفدار کال آو دیوتی مدرن وارفر ۲ حضور داشته و جایگاه سوم نیز در اختیار Pokemon Legends: Arceus قرار دارد.

در کشور ژاپن، Splatoon 3، از آثار انحصاری نینتندو سوییچ، از تمام رقیبان خود پیشی گرفته و در رده نخست جدول دیده می‌شود. دو بازی Elden Ring و Madden NFL 23 نیز به ترتیب در رده‌های دوم و سوم این رده‌بندی قرار گرفته‌اند. به طور کلی، از دیگر آثار پرفروش سال ۲۰۲۲ میلادی می‌توان به گاد آو وار رگناروک، هورایزن فوربیدن وست و LEGO Star Wars: The Skywalker Saga اشاره کرد.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا