بازی ویدئویی

بالاخره یک نکته مرتبط با سری هری پاتر در Hogwarts Legacy پیدا شد

چنان که به نظر می‌رسد، سازندگان بالاخره موردی را اعلام کرده‌اند که طبق آن، داستان سری هری پاتر در Hogwarts Legacy هم مرتبط خواهد شد!

طرفداران هری پاتر (Harry Potter) از حدود دو دهه پیش کتاب‌ها و فیلم‌های مرتبط با این شخصیت و جهان Wizarding World را دنبال کرده‌اند. با این حال محبوبیت این داستان‌ها باعث شده است تا سازندگانی از استودیوهای مختلف، تصمیم بگیرند تا در ۲۰ سال گذشته انواع بازی‌های ویدیویی با محوریت شخصیت هری پاتر را بسازند و کنترل جهان جادویی آن را به دست کاربران بدهند. این در حالی است که در میان این عناوین مختلف، عملا هیچکدام نتوانستند چنان که باید و شاید طرفداران و منتقدان را راضی نگه دارند.

به هر حال ساختن اثر اقتباسی همیشه مشکلات خاص خود را دارد، اما دقیقا مورد اصلی که باعث شکست عناوین قبلی در سری بازی‌های هری پاتر می‌شد، این بود که آن‌ها سعی داشتند تا دقیقا همان فیلم‌های سینمایی منتشر شده را به ویدیوگیم تبدیل کنند؛ فارق از هرگونه خلاقیتی که آن‌ها را خاص و متنوع کند. به همین دلیل، اکنون که استودیو اوالانچ (Avalanche) دست به ساخت یک بازی جدید تحت عنوان Hogwarts Legacy زده، تلاش کرده تا آنجا که می‌تواند از داستان اصلی هری پاتر فاصله بگیرد! به نحوی که گرچه داستان در جهان هری پاتر روایت می‌شود، اما اینبار این کاراکتر در Hogwarts Legacy حضور ندارد!

در واقع داستان این بازی جدید در سال‌های ۱۸۹۰ به بعد روایت می‌شود، زمانی که اصلا نه هری پاتری وجود داشت و نه «اسمش را نبر» به عنوان یک تهدید جدی در جهان جادوگران ظهور کرده بود. بدین ترتیب، سازندگان دست بازتری برای پیاده‌سازی خلاقیت‌های خود دارند، ضمن اینکه همچنان داستان را در همان جهانی روایت می‌کنند که روزی هری پاتر در آن بزرگ‌ترین دشمنش را شکست می‌دهد. با این وجود، پس حتما باید به جز مکان‌های آشنا و روح‌های داخل مدرسه هاگوارتز، برخی نشانه‌های مشترک بین هری پاتر و این بازی جدید وجود داشته باشد؛ نشانه‌هایی که سازندگان تاکنون چیز زیادی درباره آن نگفته بودند اما حال ظاهرا مشخص شده که خانواده ویزلی (Weasly) هم در میان افرادی هستند که می‌توانید در بازی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید!

خانواده ویزلی از جهان هری پاتر در بازی Hogwarts Legacy

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا