بازی ویدئویی

بازی Resident Evil 4 Remake حالت چند نفره ویژگی‌ خواهد داشت

طبق اطلاعاتی که اخیرا منتشر شد بازی Resident Evil 4 Remake دارای خریدهای درون بازی خواهد بود و برخی طرفداران معتقدند که این بازی ممکن است دارای حالت چند بازیکن هم باشد.

گفته شده بازسازی Resident Evil 4 شامل ویژگی‌های قابل خرید درون بازی است، به این معنی که این بازی سبک وحشت بقا با حالت چند نفره نیز عرضه خواهد شد. بازسازی نمادین قسمت چهارم رزیدنت اویل پروژه‌ای است که بسیاری از طرفداران آن را پیش‌بینی کرده بودند و قرار است به یکی از بزرگ‌ترین نسخه‌های سال ۲۰۲۳ تبدیل شود. با توجه به موفقیت بازسازی قسمت دوم و سوم این سری، انتظارات زیادی از این نسخه می‌رود و کیفیت گیم پلی آن بر این ژانر تأثیر بسیاری خواهد گذاشت.

Resident Evil 4 اصلی طی سال‌ها به سیستم‌های متعددی منتقل شده است. این بازی در سال ۲۰۰۵ راه اندازی شد و قبل از اینکه در پلی استیشن 2 در دسترس بازیکنان قرار گیرد، اولین بار به عنوان یک نسخه انحصاری گیم کیوب (GameCube) از شرکت نینتندو زندگی خود را آغاز کرد. از آن زمان، یک نسخه موفق Nintendo Wii و همچنین پورت‌هایی برای ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه‌های شخصی وجود دارد. این بازی حتی برای اندروید و iOS نیز قابل بازی است و زمانی که برای اولین بار منتشر شد، سر و صدای زیادی به پا کرد، و فرمول سه ورودی قبلی را تغییر داد و بر بازی های ترسناک تأثیر قابل توجهی گذاشت.

نسخه بازسازی شده Resident Evil 4 نیز چندان دور نیست و در حال حاضر مراحل ساخت آن به خوبی پیش می‌رود. طبق گفته‌های سازمان رده‌بندی سنی بازی‌های ای‌اس‌آر‌بی (ESRB) این عنوان خریدهای درون‌بازی خواهد داشت، به‌ ویژه در کنسول‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس. جزئیات بیشتری در مورد اینکه این خریدها دقیقاً شامل چه چیزهایی خواهند بود، ارائه نشده است. با این حال، با توجه به اینکه بازسازی قسمت قبلی رزیدنت اویل نیز دارای ویژگی مشابهی است و دارای ویژگی چند بازیکن در پوشش Resident Evil Resistance نیز هست، می‌توان نتیجه گرفت که قسمت چهارم نیز این قابلیت را خواهد داشت. اگرچه این موضوع هنوز به طور کامل تایید نشده است.

طرفداران در حال حاضر در مورد بازی هیجان زده هستند و اگر حالت چند بازیکن بخشی از آن باشد، بازی حتی بهتر هم می‌شود. اگرچه همه چیز آنچنان هم طبق میل طرفداران پیش نرفته است و اخیراً مشخص شد که نسخه بازسازی شده از دنوو (Denuvo)، نرم‌افزار بحث‌برانگیز دی ‌آر‌ ام (DRM) استفاده می‌کند. بازیکنان بسیاری قبلاً در مورد بازی‌های دیگری که دارای فناوری ضد سرقت اطلاعات هستند ابراز نگرانی کرده‌ بودند، مانند عنوان دث لوپ (Deathloop) که از DRM استفاده می‌کرد و با مشکلات زیادی که بر روی رایانه‌های شخصی ایجاد می‌کرد مورد انتقاد قرار گرفت.

از بین تمامی نسخه‌های کپکام در فرنچایز ترسناک محبوب رزیدنت اویل، بسیاری قسمت چهارم را بهترین بازی از این دسته می‌دانند. در حالی که برخی از طرفداران فکر می‌کنند که این سری پس از آن کمی نزول کرد و با قسمت های پنجم و ششم که به شدت به سمت اکشن متمایل شد. اما امید است که با نسخه‌ها بعدی و بازی Resident Evil 4 Remake این مجموعه به مسیر اصلی خود بازگردد و این بازسازی‌ها به دمیدن روح تازه‌ای به بازی‌های کلاسیک کمک کنند.

Resident Evil 4 در ۲۴ مارس ۲۰۲۳ (۴ فروردین ماه) برای رایانه‌‌های شخصی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر می شود.

نظر شما درباره این بازی مورد انتظار چیست؟ آیا استفاده از فناوری دنوو در آن تصمیم درستی خواهد بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا