بازی ویدئویی

بازی Rainbow Six Siege بیش از ۸۰ میلیون بازیکن دارد

تازه‌ترین گزارش مالی شرکت فرانسوی یوبی‌سافت گویای این موضوع است که تعداد بازیکنان بازی Rainbow Six Siege به تازگی از ۸۰ میلیون بازیکن عبور کرده است.

رینبو سیکس سیج در حالی که در زمان انتشار چندان مورد استقبال بازیکنان قرار نگرفت و مشکلات فنی بسیار زیاد مانع از موفقیت آن شد، لیکن در حال حاضر به خاطر پشتیبانی تحسین‌آمیز شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft)، به عنوان یکی از بهترین و پرطرفدارترین عناوین تیراندازیو تاکتیکی به شمار می‌رود که روزانه میزبان میلیون‌ها بازیکن از اقصی نقاط جهان است.

با وجود گذشت چیزی در حدود هفت سال از عرضه‌ی بازی، تیم سازنده کماکان به پشتیبانی از ساخته‌ی خود ادامه می‌دهد و در ابتدای شروع هر فصل، به‌روزرسانی جدیدی به صورت کاملا رایگان تقدیم گیمرها می‌کند که در کنار تغییرات و اصلاحات فراوان، اپراتور، نقشه و اسکین‌های جدیدی راهی بازی می‌شود. در واقع می‌توان گفت که به لطف این آپدیت‌ها و بسته‌های الحاقی، جامعه‌ی بازی روز به روز گسترش می‌یابد؛ به طوری که در حال حاضر بازی چیزی در حدود هشتاد میلیون بازیکن دارد!

به بیان دقیق‌تر، چندی پیش جلسه‌ی ارائه‌ی گزارش مالی شرکت یوبی‌سافت با حضور جمعی از مدیران و سرمایه‌گذاران برگزار شد که در جریان این نشست، آقای ایو گیلموت، مدیرعامل یوبی‌سافت، آمار و ارقام جدیدی از عملکرد رینبو سیکس سیج به اشتراک گذاشت. بر این اساس، تعداد بازیکنان Rainbow Six Siege به تازگی به بیش ۸۰ میلیون نفر رسیده و این عنوان رکورد دیگری را در مجموعه‌ی رینبو سیکس و همچنین سایر آثار کمپانی فرانسوی یوبی‌سافت به ثبت رسانده است. این در حالی است که در بازه مشابه سال قبلی، چیزی در حدود هفتاد میلیون نفر به تجربه‌ی بازی پرداخته بودند. بدین تریتب، نزدیک به ده میلیون بازیکن طی یک سال اخیر به خانواده رینبو سیکس سیج ملحق شده‌اند که رقم قابل توجهی است.

نکته جالب اینجا است که اثر مزبور از سال ۲۰۱۵ میلادی تا اواخر ماه مارس سال ۲۰۱۸ میلادی، تنها ۳۰ میلیون بازیکن را به خود جذب کرده بود. سپس با گذشت دوازده ماه از این تاریخ، جامعه بازی با سرعت بیشتری گسترش یافت و تعداد کاربران آن به بیش از ۴۵ میلیون نفر رسید. طولی نکشید که ۲۵ میلیون بازیکن دیگر نیز به جمع گیمرهای Rainbow Six Siege ملحق شده‌اند و تعداد بازیکنان از مرز ۷۰ میلیون نفر عبور کرد. در حال حاضر نیز این رقم به ۸۰ میلیون نفر رسیده و موفقیت ارزشمندی را برای یوبی‌سافت رقم زده است.

در همین حین، مدیرعامل یوبی‌سافت اعلام کرد که تعداد کاربران Rainbow Six Extraction تا اواخر ماه ژانویه سال ۲۰۲۲ میلادی از پنج میلیون نفر فراتر رفته است. البته، دقت داشته باشید که این عنوان هم در سرویس اشتراکی ایکس‌باکس گیم پس منتشر شده و هم از قابلیت Buddy Pass پشتیبانی می‌کند. بر این اساس، دستیابی به چنین جامعه‌ی بزرگی ظرف یک ماه چندان هم دور از انتظار نیست؛ به خصوص که گیم پس بیش از ۲۵ میلیون مشترک دارد. بهتر است بدانید که در حدود سه میلیون بازیکن طی هفته‌ی اول انتشار رینبو سیکس اکسترکشن به تجربه‌ی آن پرداخته بودند.

ناگفته نماند که این گزارش‌ها مختص عملکرد بازی‌ها در یک پلتفرم خاص نیست و شامل همه کاربران در تمامی پلتفرم‌ها می‌شود. به علاوه، آمار و ارقام ارائه شده به معنای فروش هشتاد میلیون نسخه‌ای رینبو سیکس سیج و پنج میلیون نسخه‌ای رینبو سیکس اکسترکشن نیست؛ چرا که تعداد بازیکنان همواره ارتباط مستقیمی با میزان فروش ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا