بازی ویدئویی

بازی Overwatch 2 بیش از ۳۵ میلیون بازیکن دارد

با استناد بر بیانیه اخیر شرکت بلیزارد، تعداد بازیکنان بازی Overwatch 2 به بیش از ۳۵ میلیون نفر رسیده است.

شرکت بلیزارد اینترتینمنت که شهرت خود را مدیون ساخت بازی‌های ارزشمندی از جمله استارکرفت، ورلد آو وارکرفت و دیابلو است، در سال ۲۰۱۷ میلادی یک بازی چندنفره و آنلاین در سبک شوتر اول شخص با نام اورواچ روانه بازار کرد. این عنوان به لطف گیم‌پلی هیجان‌انگیز و رقابتی خود به خوبی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفت و در پی تداوم حمایت سازندگان، موفقیت دیگری را در کارنامه بلیزارد رقم زد.

در همین راستا، چند هفته پیش بود که دنباله این مجموعه با نام اورواچ ۲ برای تمامی پلتفرم‌ها از راه رسید؛ اثری که اگرچه به یک سری از ساختارهای اصلی مجموعه پایبند باقی مانده، اما از نظر گیم‌پلی، سیستم‌های پیشرفت، لاین‌اپ محتواهای جدید و همچنین جلوه‌های بصری تفاوت زیادی با نسخه قبلی دارد.

حال که چیزی در حدود یک ماه از انتشار بازی می‌گذرد، به نظر می‌رسد که این عنوان شوتر حسابی مورد توجه بازیکنان قرار گرفته و میلیون‌ها نفر را به خود سرگرم می‌کند. به بیان دقیق‌تر، ساعاتی پیش شرکت بلیزارد اینترتینمنت در پیامی رسما اعلام کرد که تعداد بازیکنان بازی Overwatch 2 در عرض یک ماه از مرز ۳۵ میلیون نفر عبور کرده است. همچنین، ظاهرا تعداد بازیکنان روزانه بازی دو برابر نسخه قبلی است.

تیم سازنده در این زمینه توضیح می‌دهد:

بیش از ۳۵ میلیون نفر در ماه نخستین ماه از انتشار به تجربه بازی اورواچ ۲ پرداخته‌اند. بسیاری از گیمرها به تازگی با این سری آشنا شده‌اند. جامعه گسترش‌یافته ما حسابی مشغول تجربه بازی است؛ به طوری که میانگین تعداد بازیکنان روزانه این عنوان تقریبا دو برابر بازی پیشین مجموعه است.

نکته جالب اینجا است که نسخه اول مجموعه اورواچ در سه ماهه اول انتشار تنها ۱۵ میلیون بازیکن داشت. چنین تفاوت فاحشی در میان تعداد بازیکنان این دو اثر به دلایل مختلفی مربوط می‌شود. مهم‌ترین دلیل آن، سیاست بلیزارد اینترتینمنت در نحوه عرضه بازی است؛ به طوری که نسخه اول سری به صورت پولی عرضه شده بود، اما نسخه دوم به طور کاملا رایگان در دسترس گیمرها قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا