بازی ویدئویی

بازی Horizon Forbidden West یک پایان قوی و تاثیر‌گذار دارد

استودیوی سرشناس گوریلا گیمز به تازگی اعلام کرد که بازی مورد انتظار Horizon Forbidden West تنها یک پایان قوی و تاثیرگذار دارد.

گوریلا گیمز که پیش‌تر به خاطر ساخت سری کیلزون حسابی به شهرت رسیده بود، در سال ۲۰۱۷ میلادی با خلق اولین اثر نقش آفرینی خود به نام هورایزن زیرو داون نام خود را دوباره بر سر زبان‌ها انداخت. این عنوان در ابتدا به صورت انحصاری روانه کنسول‌های پلی‌استیشن شد و در پی ارائه‌ی گیم‌پلی مهیج و روایت داستان درگیرکننده، مورد تمجدید و تشویق منتقدان قرار گرفت و از همان ابتدا به یکی از ارزشمندترین آثار انحصاری سونی در نسل هشتم تبدیل شد.

با گذشت چند سال از عرضه‌ی بازی، همان‌طور که انتظار می‌رفت، گوریلا گیمز ساخت دنباله‌ی مجموعه را در دستور کار خود قرار داد. این اثر که به Horizon Forbidden West معروف است، چند وقتی است که مراحل ساخت خود را طی کرده و کمتر از یک ماه دیگر تقدیم هواداران خواهد شد. در همین راستا، تیم سازنده به مرور اطلاعات مختلفی از بازی، از ویدیوهای گیم‌پلی گرفته تا تریلرهای داستانی، به اشتراک می‌گذارد. در تازه‌ترین این اقدام‌ها، ساعاتی پیش بنجامین مک‌کاو، کارگردان داستان‌سرایی هورایزن فوربیدن وست، در گفت‌وگویی با رسانه معروف Everyeye اعلام کرد که مشابه نسخه‌ی قبلی، این عنوان نیز یک پایان دارد؛ پایانی که بسیار قوی و تاثیرگذار خواهد بود!

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، بازی جدید سری هورایزن در بخش مبارزات، سیستم شخصی‌سازی و پیشرفت کاراکتر تاکید زیادی بر المان‌های اصلی نقش آفرینی دارد. با این وجود، بازی از برخی جهات مشابه نسخه‌ی پیشین عمل می‌کند و گیمرها در طول روند گیم‌پلی قدرت انتخاب و تصمیم‌گیری خواهند داشت. علی‌رغم این آزادی عمل، گوریلا گیمز اذعان دارد بازی یک پایان منحصر به فرد و قوی دارد و تصمیمات بازیکنان تاثیر چندانی در پایان نخواهد داشت.

در واقع، توجه بیشتر به برخی کاراکترها فقط یک سری تغییرات جزئی در داستان به وجود می‌آورند که این تغییرات ارتباطی با پایان بازی ندارد. همچنین، انتخاب‌های اخلاقی جزئی از روند گیم‌پلی بازی است که اگرچه تصمیم‌های شما بسیار مهم و تاثیرگذار خواهند بود، اما این موارد در نحوه پایان بازی دخیل نیستند.

بنجامین مک‌کاو در این خصوص توضیح می‌دهد:

آن وقتی که تصمیم می‌گیرید با برخی از شخصیت‌های فرعی همراه شوید، می‌تواند تاثیری، هرچند بسیار کم، در پیشرفت داستان داشته باشد.بگذارید برایتان کاملا روشن کنم؛ هورایزن فوربیدن وست یک پایان مشخص خواهد داشت؛ پایانی که بسیار قوی و تاثیرگذار بوده؛ هرچند ممکن است که به خاطر توجه بیشتر یه یک سری کاراکترها، ممکن است تفاوت‌های بسیار جزئی در روند داستان بازی ایجاد شود. علاوه بر این، در بخش‌هایی از داستان بازی، انتخاب‌های اخلاقی بسیار مهمی وجود دارد که نتیجه‌ی بسیار قوی را نیز به دنبال خواهند داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا