بازی ویدئویی

بازی Halo Infinite از استیم دک پشتیبانی نمی‌کند

در حالی که تعداد زیادی از عناوین شرکت مایکروسافت از استیم دک پشتیبانی می‌کنند، اما دو بازی Halo Infinite و Gears 5 به خاطر سیستم ضد تقلب در این کنسول قابل اجرا نخواهند بود.

کمتر از یک ماه از عرضه‌ی کنسول دستی شرکت ولو به نام استیم دک می‌گذرد. پلتفرمی که ظاهرا از پس بسیاری از چالش‌ها برآمده و به لطف سخت‌افزارهای قدرتمند خود، اغلب بازی‌های رایانه‌ی شخصی را با بهترین کیفیت اجرا می‌کند. علی‌رغم نکات مثبت، این دستگاه بدون عیب و ایراد نیست و در طی روزهای اخیر با حواشی‌های زیادی روبه‌رو است. فارغ از باگ‌های نرم‌افزاری، یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کنسول، عدم پشتیبانی برخی از بازی‌های چندنفره و آنلاین از آن است.

به بیان دقیق‌تر، تعدادی از توسعه‌دهندگان همچون اپیک گیمز معتقد هستند که سیستم ضد تقلب آن‌ها از سیستم‌های لینوکس با کرنل شخصی‌سازی شده پشتیبانی نمی‌کند. به همین خاطر،  سازندگان برای جلوگیری از هجوم متقلب‌ها در پیامی اعلام کردند که عناوین آن‌ها در این پلتفرم قابل اجرا نخواهد بود. به عنوان مثال، دارندگان استیم دک اجازه‌ی اجرای بازی فورتنایت را ندارند و چندی پیش نیز استودیوی بانجی به کاربران هشدار داد که Destiny 2 را از طریق کنسول دستی شرکت ولو تجربه نکنند.

در همین راستا، چندی پیش شرکت مایکروسافت نیز اسامی بازی‌های پشتیبانی شده از استیم دک را منتشر کرد. در حالی که حجم زیادی از بازی‌های ردموندی‌ها روی این کنسول اجرا می‌شوند، لیکن این کمپانی نیز با اشاره به سیستم ضد تقلب و عدم پشتیبانی آن از سیستم عامل لینوکس، خاطرنشان کرد که علاقه‌مندان قادر به اجرای دو بازی Halo Infinite و Gears 5 در استیم دک نیستند.

بانجی پیش‌تر اعلام کرده بود که حساب کاربری افرادی را که به بیانیه‌ی این استودیو توجه نکنند و با یک سری راه و روش‌ها کماکان Destiny 2 را روی استیم دک تجربه کند، برای همیشه مسدود خواهد شد. این در حالی است که مایکروسافت تاکنون جزئیاتی در این زمینه ارائه نکرده و عاقبت افرادی که این محدودیت را دور بزنند، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. هرچند، محض احتیاط، توصیه می‌کنیم که این دو بازی را از طریق کنسول یا پی‌سی تجربه کنید.

فارغ از این، مایکروسافت لیستی از عناوینی را که تاییدیه شرکت ولو را برای اجرای آن‌ها در استیم دک دریافت کرده‌اند، به اشتراک گذاشته که نام آثار پرطرفداری از جمله دث‌‌اوپ در آن به چشم می‌خورد. در ادامه، می‌توانید فهرست اسامی این بازی‌ها را مشاهده کنید:

  • Deathloop
  • Psychonauts 2
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice
  • The Evil Within
  • Fallout Shelter
  • Prey
  • Battletoads
  • Max: The Curse of the Brotherhood

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا