بازی ویدئویی

بازی Dragon Age 4 در میانه پروسه ساخت قرار دارد

استودیوی نامدار بایوور ساعاتی پیش رسما اعلام کرد که بازی مورد انتظار Dragon Age 4 در مرحله‌ی میانی ساخت خود قرار دارد.

بعد از سال‌ها صبر و انتظار، در جریان مراسم گیم اواردز سال ۲۰۱۸ میلادی بود که استودیوی بایوور از نسخه‌ی جدید سری دراگون ایج رونمایی کرد. علی‌رغم گذشت چند سال از زمان معرفی، تیم سازنده جزئیات زیادی از این بازی نقش آفرینی به اشتراک نگذاشته و هنوز سوال‌های زیادی ذهن هواداران را درگیر خود کرده است. تا چند روز پیش، برخی از بازیکنان بر این باور بودند که بایوور در روند ساخت این اثر با مشکل روبه‌رو شده و به همین خاطر، در مراسم‌های اخیر شاهد نمایش آن نبودیم.

در همین حین، ساعاتی پیش گری مک‌کی، مدیر ارشد استودیوی بایوور (BioWare)، در پیامی به تمامی نگرانی‌ها خاتمه داد و در ادامه اعلام کرد که دراگون ایج جدید در میانه‌ی فرآیند توسعه‌ی خود قرار دارد. او مدعی است که طرح‌های بازی به طور کامل ترسیم شده و تیم سازنده در حال حاضر روی پیاده‌سازی ایده‌ها مشغول به کار است. به گفته‌ی مک‌کی، این اثر مملو از شخصیت‌های عمیق بوده و داستان تاثیرگذاری را روایت خواهد کرد.

گری مک‌کی در این زمینه توضیح می‌دهد:

اینکه دقیقا در میانه روند ساخت بازی جدید دراگون ایج هستیم، احساس بسیار خوبی دارد. طرح کلی ما از این عنوان در سال گذشته میلادی معرفی شد. در حال حاضر روی پیاده‌سازی ایده‌های خود می‌پردازیم؛ طرح‌هایی همچون خلق دنیای شگفت انگیز، نمایش شخصیت‌های عمیق، گیم‌پلی مهیج، داستان‌سرایی تاثیرگذار، سینماتیک‌های احساسی و موارد مشابه دیگر! تیم سازنده به خوبی طرح کلی بازی را درک کرده و روی تولید بی‌نقص آن تمرکز دارد.

در ادامه، سازندگان وعده دادند که در اواخر سال جاری میلادی جزئیات بیشتری از پیشرفت مراحل ساخت بازی به اشتراک گذاشته خواهد شد. در این میان، گری مک‌کی به توسعه‌ی دنباله‌ی سری مس افکت نیز اشاره کرد که گویا تیم منحصر به فردی در استودیو با رهبری مایک گمبل در خلق این عنوان فعالیت می‌کنند. این مدیر خلاق در واکنش به طولانی بودن پروسه‌ی ساخت عناوین بایوور اذعان داشت که خلق بازی‌های AAA پیچیده‌ بوده و تولید آن‌ها بسیار زمان‌بر است. او در این باره می‌گوید:

البته ما روی ساخت بازی جدید مس افکت نیز کار می‌کنیم. این گروه که تحت مدیریت مایک گمبل قرار دارد، شامل افرادی باتجربه و چندین بازی‌ساز جدید اما کاربلد و توامند می‌شود. همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، تولید بازی‌های AAA برای نسل جدید به زمان زیادی نیاز دارد و ما می‌دانیم که بازیکنان تمایل دارند که هرچه زودتر این عناوین را تجربه کنند. با این وجود، اولویت اصلی ما کیفیت محصولمان است که تحقق بی‌عیب و نقص این هدف زمان‌بر خواهد بود.

اگر خاطرتان باشد، در سال ۲۰۲۰ میلادی بود که استودیوی بایوور بعد از ماه‌ها سکوت، اولین تریلر سینماتیک دراگون ایج جدید را به اشتراک گذاشت. همزمان با انتشار این ویدیو، سازندگان اعلام کردند که هنوز در مراحل ساخت ابتدایی بازی به سر می‌برند. حال که چیزی کمتر از دو سال از این ماجرا می‌گذرد و هم اکنون بازی در اواسط روند توسعه‌ی خود قرار دارد، انتظار می‌رود که فرآیند تولید آن در سال ۲۰۲۳ میلادی تکمیل خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا