بازی ویدئویی

بازی Call of Duty Advanced Warfare 2 در دست ساخت قرار دارد

شواهد امر گویای این موضوع است که استودیو اسلج همر گیمز در حال حاضر با همکاری اکتیویژن بلیزارد روی ساخت بازی Call of Duty Advanced Warfare 2 فعالیت می‌کند.

مجموعه کال آو دیوتی یکی از پرطرفدارترین فرنچایزهای تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که تا به امروز نسخه‌های متعددی از آن توسط استودیوهای مختلف و شرکت اکتیویژن بلیزارد روانه بازار شده است. در این میان، همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، امسال بازی جدید مدرن وارفر ۲ به همراه بازی بتل رویال وارزون ۲ از راه می‌رسند که هواداران برای تجربه آن‌ها روزشماری می‌کنند.

بر اساس گزارش‌ها، ظاهرا اکتیویژن بلیزارد سنت همیشگی خود در قبال سری کال آو دیوتی را کنار گذاشته و دیگر خبری از انتشار سالانه بازی جدید از این سری نیست. به بیان دیگر، تا سال ۲۰۲۴ میلادی، هیچ بازی جدید و اصلی از Call of Duty منتشر نخواهد شد و استودیوی اینفینیتی وارد به مدت دو سال از مدرن وارفر ۲ پشتیبانی می‌کند. در همین حین، گزارش‌ها نشان می‌دهند که استودیوی تری‌آرک (Treyarch) در حال حاضر روی ساخت بازی کال آو دیوتی کار می‌کند که این عنوان در سال ۲۰۲۴ میلادی روانه بازار خواهد شد.

در کنار این‌ها، ساعاتی قبل یکی از اینسایدرهای معروف مجموعه کال آو دیوتی به نام Ralph Valve در پیامی اعلام کرد که استودیو اسلج‌همر (Sledgehammer Games) گیمز نیز وظیفه ساخت بازی جدید این فرنچایز را برعهده گرفته و این عنوان که احتمالا Call of Duty Advanced Warfare 2 نام دارد، در سال ۲۰۲۵ میلادی برای پلتفرم‌های عرضه خواهد شد. لازم به ذکر است که نسخه اول این سری که توسط اسلج‌همر گیمز نیز توسعه یافته، در سال ۲۰۱۴ میلادی منتشر شده است.

به گفته این منبع آگاه، به نظر می‌رسد که استودیو اسلج‌همر گیمز بار دیگر قصد داشت که بار دیگر هواداران را به دوران جنگ جهانی دوم ببرد که به خاطر شکست تلخ Call of Duty Vanguard، شرکت اکتیویژن بلیزارد با این ایده مخالفت کرده و در پی آن، ساخت دنباله بازی ادونسد وارفر در دستور کار قرار گرفته است. این اینسایدر معتقد است که بازی مزبور با استفاده از موتور قدرتمند IW Engine 9.0 توسعه می‌یابد.

رالف ولو جزئیات بیشتری از بازی کال آو دیوتی ۲۰۲۵ ارائه نکرده است. با این حال، از آنجا که زمان نسبتا زیادی تا عرضه بازی باقی مانده، انتظار نمی‌رود که در ماه‌های آینده اطلاعات بیشتری در خصوص این پروژه از سوی منابع رسمی به اشتراک گذاشته شود. در هر صورت، با توجه به موفقیت‌های قبلی، ساخت دنباله کال آو دیوتی ادونسد وارفر چندان دور از انتظار نیست.

دقت داشته باشید که شرکت اکتیویژن بلیزارد هنوز واکنشی از خود در قبال این ادعاها نشان نداده و هیچ کدام یک از منابع رسمی نیز این گزارش را تایید یا تکذیب نکرده است. بر این اساس، تا به این لحظه نمی‌توان با قاطعیت در خصوص ساخت بازی Call of Duty Advanced Warfare توسط استودیوی اسلج‌همر گیمز اظهار نظر کرد و طبق روال همیشه، باید منتظر ارائه خبرهای موثق از سوی تیم سازنده یا شرکت ناشر بمانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا