بازی ویدئویی

بازی Bloodborne 2 در حال ساخت نیست!

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده از سوی یکی از اینسایدرهای معروف، به نظر می‌رسد که استودیوی فرام‌سافتور برنامه‌ای برای ساخت بازی Bloodborne 2 و همچنین ریمستر نسخه‌ی اول مجموعه ندارد.

اینکه بلادبورن یکی از ارزشمندترین بازی‌های انحصاری سونی برشمرده می‌شود، برهیچکس پوشیده و پنهان نیست. اثری که برای نخستین بار در سال ۲۰۱۵ میلادی توسط استودیوی فرام‌سافتور (FromSoftware) و شرکت سونی به طور انحصاری راهی کنسول پلی‌استیشن 4 شد. داستان این عنوان اکشن نقش آفرینی در یک شهر خیالی به نام یارنام جریان دارد که اتمسفر منحصر به فرد محیط و شباهت زیاد آن با طراحی‌های دوره‌ی ویکتوریایی، حساب این بازی را از دیگر آثار هم سبک خود جدا کرده و گیم‌پلی مهیج و درگیرکننده بازی نیز باعث شده تا از آن به عنوان یکی از بهترین و پرطرفدارترین آثار نقش آفرینی یاد شود.

با توجه به ورود کنسول جدید پلی‌استیشن 5 به بازار، شرکت سونی در طول سال‌های اخیر به ساخت نسخه‌ی ریمستر تعدادی از عناوین پرطرفدار خود روی آورده و تاکنون بازی‌های متعددی از جمله دد استرندینگ و گوست آو سوشیما به نسل نهم ارتقا یافتند. در این میان، تا به امروز شایعه‌های گوناگونی پیرامون ساخت ریمیک بلادبورن از سوی منابع مختلف به گوش رسیده که طبق آن‌ها، به نظر می‌رسید فرام‌سافتور با همکاری استودیوی بلوپوینت گیمز (Bluepoint Games) در حال بازسازی این اثر تحسین‌شده است.

از طرفی، از آنجا که سونی چند وقتی است سیاست‌های خود در قبال انتشار انحصاری بازی‌ها را تغییر داده و عناوین محبوب خود را برای پلتفرم رایانه‌ی شخصی عرضه می‌کند، گروهی معتقد بودند که بلادبورن نیز به‌زودی به دست پی‌سی بازها خواهد رسید. به علاوه، طی چند سال گذشته گزارش‌هایی مبنی بر توسعه‌ی دنباله‌ی مجموعه منتشر شده بودند که به لطف عملکرد عالی نسخه‌ی اول فرنچایز، تحقق این موضوع نیز چندان عجیب و دور از انتظار نبود.

علی‌رغم تمامی این گفته‌ها، به تازگی یکی از اینسایدرهای معروف صنعت بازی‌های ویدیویی به نام امنی‌پتنت آب پاکی روی دستان هواداران بلادبورن ریخته و همه ادعاهای مذکور را به کلی رد کرده است. بر اساس اظهارات این فرد، ظاهرا استودیوی فرام‌سافتور تمام تمرکز خود را روی توسعه‌ی بازی الدن رینگ و سکیرو قرار داده و بعد از اتمام این پروژه‌ها، به احتمال قوی کار روی ساخت ریمستر دارک سولز و توسعه‌ی سری دیمونز سولز را آغاز می‌کند.

امنی‌پتنت در این زمینه می‌گوید:

در حالی که هرگز نباید ناامید شد و بدون شک احتمال ساخت دنباله‌ی بلادبورن بیشتر از سایر عناوین ویدیویی است، اما در طول تمام مدتی که من به عنوان یک اینسایدر فعالیت داشته‌ام، به چیزهای زیادی پی بردم. برای مثال، متوجه شدم که سکیرو و الدن رینگ در مرکز توجه فعالیت‌های استودیوی فرام‌سافتور قرار دارد و عناوینی همچون ریمستر دارک سولز، بازی دیمنز Demon’s Souls و بازی Metal Wolf Chaos و Deracine و حتی معرفی آی‌پی‌های جدید در اولویت کار آن‌ها قرار دارد.

در ادامه، این اینسایدر معروف حوزه ویدیو گیم مدعی است که فرام‌سافتور هرگز برنامه‌ای برای سری پرطرفدار بلادبورن ندارد. در واقع، این استودیو نه تنها قصد ساخت دنباله‌ی مجموعه را ندارد، بلکه خبری هم از عرضه‌ی نسخه‌ی اول سری برای پلتفرم رایانه‌ی شخصی نیست و از همه مهم‌تر، کاربران پلی‌استیشن نباید منتظر انتشار نسخه‌ی ریمستر آن باشند. جالب‌تر اینکه حتی این عنوان به‌روزرسانی ارتقا به نسل نهم را نیز دریافت نمی‌کند. او در این زمینه توضیح می‌دهد:

من در جریان تمامی جزئیات نیستم، اما نسبت به سایر افراد، اطلاعات بیشتری درباره پروژه‌های این استودیو در اختیار دارم. با توجه به آنچه که می‌دانم، این استودیو هرگز برنامه‌ای برای سری بلادبورن نداشته است. سال‌هاست که منتظر ساخت یک ریمستر، توسعه‌ی دنباله و حتی پورت بازی برای رایانه‌های شخصی و چه بسا یک به‌روزرسانی بوده‌ام، اما چیزی در این مورد نشنیده‌ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا