بازی ویدئویی

بازی های قدیمی اکتیویژن در ایکس باکس نسل نهم قابل اجرا خواهند بود!

اجرای بازی های قدیمی اکتیویژن در ایکس باکس به لطف قابلیت Backwards Compatibility یکی از مهم‌ترین موضوعات در بحث خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت است. امروز خبری فوق العاده خوشحال کننده و البته قابل استناد برای ایکس باکس گیمرها داریم.

در حالی که کاربران و همچنین بسیاری از فعالان و البته توسعه دهندگان منتظر نهایی شدن خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت هستند، برخی افراد آگاه از انتشار بازی‌های اکتیویژن بلیزارد در کنسول‌های مدرن ایکس باکس به لطف قابلیت بسیار کاربردی Backwards Compatibility خبر می‌دهند.

یکی از اینسایدرهای ایکس باکس که با نام Shpeshal_Nick شناخته می‌شود، طی روزهای اخیر مهمان پادکست XboxEra بود و خبرهای خوش بسیاری را درباره قرارداد میان مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد ارائه کرد و البته تمام این‌ها در گرو نهایی شدن این خرید توسط مایکروسافت هستند. طبق گفته‌های این شخص، برخی از بازی‌های قدیمی انتشار یافته توسط اکتیویژن بلیزارد به دلیل اینکه بخشی از حق پخش آن‌ها در دست دیگر توسعه دهندگان بوده به ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس/سری اس راه نخواهند یافت.

او در ادامه اشاره داشت که در صورت نهایی شدن خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، تمام این موانع قانونی برداشته و بازی‌های قدیمی اکتیویژن بلیزارد به عنوان بخشی از دارایی مایکروسافت با استفاده از قابلیت Backwards Compatibility به ایکس باکس‌های مدرن راه پیدا خواهند کرد.

متاسفانه منبع قابل اعتماد ما از نام هیچ بازی رونمایی نکرد، با این حال افزود که انتظار حضور بازی‌هایی که نام مارول را یدک می‌کشند را در ایکس باکس نداشته باشیم و از جمله این بازی‌ها می‌توان به نسخه‌های متفاوت Spider-Man و X-Men اشاره داشت. بدون شک بسیاری از شما این پرسش را دارید که کدام بازی‌ها پس از نهایی شدن خرید به ایکس باکس خواهند آمد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا