بازی ویدئویی

بازی جدید Deus Ex در راه است؟

شواهد امر گویای این موضوع است که استودیوی ایداس مونترال قصد ساخت بازی جدید Deus Ex را دارد.

سری Deus Ex یکی از مجموعه‌های محبوب و پرطرفدار در سبک اکشن و نقش آفرینی است که نسخه اول آن در سال ۲۰۰۰ میلادی راهی بازار شد. به دنبال موفقیت بازی و استقبال بی‌نظیر بازیکنان، همان‌طور که انتظار می‌رفت، ساخت دنباله مجموعه در دستور کار قرار گرفت و تا به امروز نسخه‌های متعددی از این سری در دسترس قرار گرفته است. با این حال، آخرین بازی فرنچایز در سال ۲۰۱۷ میلادی منتشر شد و در طول پنج سال اخیر، ظاهرا تیم سازنده تمایلی به ساخت بازی جدید نداشته و گویا این مجموعه به کلی به فراموش سپرده شده است.

در میان این ناامیدی‌ها، چند وقت پیش بود که کمپانی امبریسر گروپ (Embracer Group) تعدادی از بازی‌ها و استودیوهای شرکت اسکوئر انیکس از جمله کریستال داینامیکس، ایداس مونترال و اسکوئر انیکس مونترال را خریداری کرد که در پی آن، مالکیت بیش از ۵۰ بازی مختلف همچون سری بازی Tomb Raider، سری بازی Thief، سری بازی Deus Ex و Legacy of Kain به شرکت امبریسر گروپ واگذار شدند. این کمپانی اعلام کرد که به لطف نیروهای خلاق، از پتانسیل تمامی این عناوین استفاده می‌کند و در آینده بازی‌های جذاب و متنوعی را به دست گیمرها می‌رساند.

در همین راستا، ساعاتی پیش آقای جف گراب، ژورنالیست رسانه معروف گیمزبیت، در گفت‌وگویی اعلام کرد که استودیوی ایداس مونترال سعی بر این دارد تا هرچه زودتر به سری Deus Ex بازگردد. او معتقد است که آن‌ها اهداف بلندپروانه‌ای در سر دارند و بازی جدید این استودیو به طور مستقیم به رقابت با بازی شکست‌خورده Cyberpunk 2077 می‌پردازد. در واقع، به نظر می‌رسد استودیو ایداس مونترال با ساخت این عنوان کاری را انجام می‌دهد که سی‌دی پراجکت رد در انجام آن موفق نشد.

جف گراب در این زمینه توضیح می‌دهد:

هنوز کمی زود است که در این باره گفت‌وگو کنیم، اما صحبت‌هایی که شنیده‌ام که بر اساس آن‌ها، ظاهرا ایداس مونترال قصد دارد هرچه سریع‌تر سری Deus Ex را احیا کند. آن‌ها می‌خواهند فورا به این سری بازگردند. هدف اصلی آن‌ها این است که خودشان را به چالش بکشانند و  کاری را انجام دهند که بازی Cyberpunk 2077 موفق به انجام آن نشد. صحبت‌هایی در این زمینه وجود دارد. باید منتظر ماند و دید که آیا این اتفاق می‌افتد یا خیر! هنوز خیلی زود است، اما هرگز امکان شروع این صحبت‌ها تحت کنترل شرکت اسکوئر انیکس وجود نداشت.

فارغ از گفته‌های جف گراب، جیسون شرایر نیز به احیای سری Deus Ex اشاره کرده است. این خبرنگار از رسانه معتبر بلومبرگ بر این باور است که ایداس مونترال تمایل زیادی به ساخت بازی جدید مجموعه مزبور دارد، اما در حال حاضر روی ساخت یک آی‌پی جدید مشغول به کار است که متاسفانه اطلاعات چندان زیادی درباره این پروژه در دست نیست. شرایر خاطرنشان کرد که توسعه آی‌پی جدید در اولویت ایداس مونترال قرار دارد و بعد از آن نوبت به ساخت آثار دیگری همچون دئوس اکس می‌رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا