بازی ویدئویی

بازی‌های پرطرفدار اکتیویژن انحصاری ایکس باکس نمی‌شوند

مدیران شرکت مایکروسافت همچنان به انتشار بازی های پرطرفدار اکتیویژن بلیزارد برای تمامی پلتفرم‌ها تاکید می‌کنند.

اوایل سال جاری میلادی بود که شرکت مایکروسافت در اقدامی غافل‌گیرکننده از خرید کمپانی سرشناس اکتیویژن بلیزارد خبر داد. معامله‌ای به ارزش ۶۸.۷ میلیارد دلار که مالکیت استودیوهایی از جمله تری‌آرک، اینفینیتی وارد و بلیزارد اینترتینمنت را در اختیار ردموندی‌ها قرار می‌دهد. علاوه بر این و مهم‌تر از همه، از این پس ایکس‌باکس برای آینده و سرنوشت عناوین پرطرفداری همچون کال آو دیوتی، دیابلو و اورواچ تصمیم‌گیری می‌‌کند.

این خرید بزرگ و تاریخی چند وقتی است که ذهن شماری از کاربران پلی‌استیشن و نینتندو را حسابی درگیر خود کرده است. در واقع، مهم‌ترین و بزرگ‌ترین نگرانی آن‌ها این است که احتمالا مجموعه‌ی مذکور در سال‌های آینده به طور انحصاری برای کنسول‌های ایکس باکس عرضه شوند و آن‌ها برای همیشه از تجربه‌ی بازی‌ های پرطرفدار اکتیویژن بلیزارد محروم بمانند. البته، آقای فیل اسپنسر، مدیر ارشد ایکس‌باکس، در گذشته بارها اعلام کرده که این معامله هیچ تاثیری در سرنوشت بازی‌های محبوب اکتیویژن بلیزارد نمی‌گذارد و ردموندی‌ها کماکان به انتشار بازی‌های چندپلتفرمی متعهد می‌مانند.

در همین راستا، مدتی قبل مت بوتی، رئیس استودیوهای داخلی ایکس باکس، در گفت‌وگو با وب‌سایت معروف IGN اعلام کرد که مایکروسافت برنامه‌ای برای انحصارگرایی ندارد و بازی های پرطرفدار اکتیویژن بلیزارد به انحصار ایکس باکس تبدیل نمی‌شوند. او مدعی است که ردموندی‌ها از این فرنچایزها محافظت می‌کنند و قرار نیست تعداد زیادی از کاربران به دنبال خرید مایکروسافت از تجربه‌ی بازی‌های محبوبشان محروم شوند.

مت بوتی در این زمینه توضیح می‌دهد:

زمانی که حق امتیاز یک بازی را خریداری می‌کنیم و این عنوان در میان بازیکنان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار باشد، وظیفه ما این است که از این محصول ارزشمند محافظت کنیم. همچنین، ما باید در راستای گسترش و بهبود آن تلاش کنیم، نه اینکه آن را تکه تکه کنیم و بخشی از آن را به کلی از بین ببریم.

بر این اساس، کاملا واضح است که خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت به معنای عرضه‌ی انحصاری عناوین آن کمپانی نیست و تعدادی از بازی‌های پرطرفدار همچنان در قالب آثار چند پلتفرمی به دست تمامی بازیکنان خواهند رسید. با این حال، مدیران ایکس باکس تا به امروز به صراحت نام مجموعه‌های مورد نظر خود را اعلام نکرده‌اند و هنوز منظور آن‌ها از مجموعه‌های محبوب مشخص نیست. اما به نظر می‌رسد که سری Call of Duty و  Overwatch و Diablo همچنان مولتی پلتفرم باقی می‌مانند

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا