بازی ویدئویی

بازی‌های رایگان ماه ژوئن ایکس‌باکس لایو گلد معرفی شدند

شرکت مایکروسافت چندی پیش از فهرست اسامی بازی های رایگان ماه ژوئن ۲۰۲۲ ایکس باکس لایو گلد پرده برداشت که شامل عناوین مختلفی همچون Aven Colony می‌شود.

با شروع ماه ژوئن، طبق روال همیشه شرکت نامدار مایکروسافت لیست بازی‌های رایگان جدید سرویس ایکس باکس لایو گلد را با کاربران خود به اشتراک گذاشت که این بار نیز دو بازی برای کنسول ایکس‌باکس وان و همچنین کنسول‌های جدید ایکس‌باکس سری ایکس و اس و دو بازی قدیمی برای کنسول نسل هفتمی ایکس‌باکس 360 تقدیم مشترکان خواهد شد؛ عناوینی که شما را برای مدتی به خود سرگرم می‌کنند.

اولین اثری که به صورت رایگان تقدیم کاربران سرویس ایکس‌باکس لایو گلد شده، Aven Colony نام دارد. این عنوان در واقع یک اثر در سبک شهرسازی و استراتژی است که استودیوی مادرشیپ اینترتینمنت وظیفه‌ی ساخت آن را برعهده داشته و برای اولین بار در اواسط سال ۲۰۱۷ میلادی توسط شرکت تیم ۱۷ راهی بازار شده است. داستان بازی در رابطه گروهی از انسان‌ها است که به تازگی از کره زمین به سیاه جدید آون نقل مکان کرده‌اند و حال برای شروع حیاتی دوباره، باید شهر و زندگی خود را بسازنند. از این رو، شما وظیفه دارید که با خلق جامعه‌ی جدید خود و با توسعه‌ی روز افزون آن، نسل بعدی از زندگی انسان‌ها را رقم بزنید.

با استناد بر بیانیه‌ی ردموندی‌ها، این عنوان استراتژی از تاریخ ۱۱ خرداد ماه الی ۹ تیر ماه (مصادف با ۱ تا ۳۰ ژوئن) به صورت رایگان در دسترس کاربران کنسول ایکس‌باکس وان قرار می‌گیرد. به لطف پشتیبانی از بازی‌های نسل پیشین، کاربران دو کنسول جدید ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس نیز می‌توانند از تجربه‌ی این عنوان روی پلتفرم خود لذت ببرند.

در کنار بازی فوق، شرکت مایکروسافت از اواسط ماه جولای تا اواسط ماه آگوست بازی Project Highrise: Architect’s Edition را برای کاربران کنسول‌های نسل هشتم و نهم خود در نظر گرفته است. این عنوان توسط استودیوی سوماسیم ساخته شده و شرکت کاسدو گیمز وظیفه‌ی انتشار آن را برعهده داشته است. در حال حاضر نزدیک به شش سال از انتشار بازی روی پلتفرم‌های هدف می‌گذرد و این عنوان تا به امروز بازخوردهای مثبتی را از سوی بازیکنان دریافت کرده است. در نظر داشته باشید که این بازی در حالت عادی با قیمت ۲۰ دلار به فروش می‌رسد.

در ادامه، اولین بازی در نظر گرفته شده برای کنسول نسل هفتم ردموندی‌ها، Super Meat Boy نام دارد که برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ میلادی عرضه شد. این بازی از تاریخ ۱۱ تا ۲۵ خرداد ماه (مصادف با یکم تا پانزدهم ژوئن) به صورت رایگان در ایکس‌باکس لایو گلد عرضه می‌شود. دیگر بازی رایگان این پلتفرم، Raskulls است که گفته شده از ۲۶ خرداد الی ۹ تیر ماه (۱۶ تا ۳۰ ژوئن) در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا